“Nogometniki” Krčane odpravili s petico (video)

Celjski nogometaši so se v današnji tekmi 27. igralnega dne prvoligaškega tekmovanja odlično odzvali na izpad iz pokalnega tekmovanja.

Proti ekipi Krškega so vpisali visoko zmago, golijado pa so napovedali že zelo zgodaj. Povedli so namreč v 3. minuti, ko je iz desne strani pred gol podal Amadej Brecl, Jucie Lupeta je močno udaril, a mu je gostujoči vratar Marko Zalokar strel ubranil, odbito žogo pa je z udarcem z glavo v mrežo poslal Jan Andrejašič. Celjani so imeli skozi celoten prvi polčas žogo veliko več v posesti. Svojo prednost so povišali v 34. minuti. Po podaji Nina Pungarška je nasprotnikovo mrežo zatresel Lovro Cvek. Ob polčasu so Celjani torej vodili z 2:0. Tako kot se je prvi, se je tudi drugi polčasa za domače začel odlično. Rudi Požeg Vancaš je v 46. minuti prehitel gostujočo obrambo ter zadel za 3:0. Gostitelji so bili še naprej zelo učinkoviti, potem ko se je v 72. minuti med strelce vpisal tudi Amadej Brecl, v 81. minuti pa še Dario Vizinger.

Celje : Krško 5:0 (2:0)

Strelci: 1:0 Andrejašič (3.), 2:0 Cvek (34.), 3:0 Požeg Vancaš (46.), 4:0 Brecl (72.), 5:0 Vizinger (81.).
Celje: Jurhar, Andrejašič, Stojinović (od 73. Predragović), Džinić, Brecl, Pišek (od 52. Žinko), Cvek, Požeg Vancaš, Pungaršek, Lupeta (od 56. Kerin), Vizinger.
Krško: Zalokar, Gorenc, Ejup, Kulinitš, Krajcer, Da Silva (od 52. Ogrinec), Volarič, Kovačič, Šturm (od 66. Vidović), Vekić, Škrbić (od 37. Mandić).
Rumeni kartoni: Pungaršek, Andrejašič, Predragović; Mandić, Kovačič, Ejup.