Orientacijske medalje v Celje

Ekipa Društva z okvaro sluha celjske regije se je uspešno udeležila državnega prvenstva v orientacijskem teku, ki je bilo sredi prejšnjega meseca v Idriji.

Tekmovalni utrinek; foto: DOOS

Skupaj se je zbralo se je 21 tekmovalcev iz štirih društev gluhih in naglušnih Slovenije. Orientacijski tek je namesto v naravi ali v gozdu tokrat potekal v mestu Idrija. Organizatorji so poskrbeli za postavitev kontrolnih točk na skrivnostne in zanimive lokacije po vsem mestu, ob stavbah, vodi, drevesih, …

Večina tekmovalcev je uspešno pritekla v cilj, nekateri pa niso pretekli celotne trase ali našli kontrolne točke in so zato izpadli.

Celjsko društvo so predstavljani štirje tekmovalci in osvojili tri medalje. Pri dekletih je v kategoriji med 36 in 45 let Sabina Radovanovič zasedla drugo mesto. Pri moških med 36 in 45 let je bil Matjaž Jelnikar prvi, z zlatom pa se je okinčal tudi Robert Rogel v kategoriji nad 50 let.