Partizan slavil v Golovcu; Celjanke gladko v štajerskem derbiju

Tajfun Partizan 2016

Po več kot mesecu dni je Tajfun znova igral domače srečanje lige ABA, na drugi strani pa je imel okrepljeno zasedbo beograjskega Partizana. V domači zasedbi se še vedno nadaljujejo težave s poškodbami, v kadru pa ni bilo centra Emirja Zimića. Kljub vsemu je za šentjursko ekipo igral Ceola Clark III, ki je na igrišču preživel 22 minut.

Gostitelji so začeli odločno in trikrat povedli za pet točk, ob sireni za zaključek prve četrtine pa je Aleksandar Ponjavić s trojko prednost povišal na šest. Po še eni Ponjavićevi trojki je Tajfun v začetku druge četrtine povedel z najvišjo razliko – 9. Sledila je serija gostov, ki so ujeli priključek, ekipi pa sta bili do konca polčasa z ramo ob rami.

Drugi polčas so gostje začeli s serijo 0:7, Tajfun pa ni znal odgovoriti v napadu. Za gostje je odlično metal z razdalje Edo Murić (trojke 6/7). Zaostanek domačih po 30 minutah je znašal težko ulovljivih 17 točk. V zadnji periodi sta bili ekipi spet bolj izenačeni.

Tajfun : Partizan NIS 65:83 (25 : 19, 16 : 24, 11 : 26, 13 : 14)

Pri Tajfunu sta bila dvoštevilčna Sandi Čebular s 15 točkami in Tomaž Bolčina z 12.

Ceola Clark III
, igralec KK Tajfun: »Prvi polčas smo odigrali dokaj dobro. V drugem je bilo preveč napak, ki jih nismo uspeli odpraviti. Treniramo dobro in verjamem, da še nismo rekli zadnje besede.«

Dejan Mihevc, trener KK Tajfun: »Ekipi Partizana NIS čestitam za zmago. V prvem polčasu smo igrali, tako kot smo med tednom načrtovali. V prelomnem trenutku drugega polčasa se nam je igra ustavila, iz brezna pa se nismo več uspeli dvigniti. Sedaj vse misli usmerjamo v pokalno tekmovanje.«

Aleksandar Đikić, trener KK Partizan NIS: »Najprej bi čestital ekipi Tajfuna, ki se bori s številnimi težavami in verjamem, da bi bili v nasprotnem primeru precej višje na lestvici. Zavedali smo se, da igramo z ekipo z veliko potenciala. Na papirju je videti, da je zmaga prepričljiva, vendar smo resnično morali pokazati vse, kar je v naših močeh.«

V torek, 16. 2., se začenja šentjurska udeležba v Pokalu Spar, in sicer bo ob 20.00 tekma v Šenčurju. Povratno srečanje bo na vrsti že v sredo, 17. 2., in sicer ob 18.00 v šentjurskem Hruševcu.

§ § §

V prvi ženski košarkarski ligi so Celjanke gostile Mariborčanke in jih ugnale veliko bolj prepričljivo, kot pred dvema tednoma. Naslednjo soboto je v Celju reprezentančna tekma med Slovenijo in Latvijo. V dvorani Gimnazije Celje Center se bo srečanje začelo ob 18.00.

ATHLETE CELJE : MARIBOR 103:59 (20:12, 27:10, 29:14, 27:23)

Trebec 17, Jakovina in Slonjšak po 15, Ocvirk in Prezelj 14, Dojkić 11, Friškovec 10, …