Pivovarji po zmagi s Koprom utrdili prvo mesto na lestvici, visoka zmaga košarkaric v Jadranski ligi, Laščani brez možnosti v Beogradu

Celjski rokometaši so v prvem derbiju sezone proti aktualnim državnim prvakom prikazali odlično igro in se veselili zmage z 10 goli razlike. Svoje delo so v Jadranski ligi za košarkarice odlično opravile članice ŽKK Athlete Celje, ki so na domačem parketu visoko premagale Slobodo. Z nastopom v moški različici lige ne morejo biti zadovoljni v taboru KK Zlatorog Laško. Po visokem proazu proti Crveni zvezdi še naprej ostajajo brez zmage v tem tekmovanju.

Z izjemno igro do skalpa državnih prvakov
Letošnja ekipa RK Celje Pivovarna Laško je z odliko opravila s prvim pravim derbijem v sezoni. V 9. krogu 1. NLB Leasing rokometne lige je v Zlatorog prišla ekipa aktualnih državnih prvakov RK Cimos Koper. 3.000 gledalcev je spremljalo dokaj izenačen prvi polčas, v katerem so bili v rahli prednosti Celjani. Varovanci Vladana Matiča so si največjo prednost v prvem delu priigrali ob izteku prvih 30 minut in na odmor odšli s prednostjo 4 golov (16:12).

V nadaljevanju so pivovarji stopnjevali ritem in počasi višali vodstvo, Koprčanom pa niso dovolili, da bi se preveč približali. Najvišja prednost je znašala 12 golov, ob koncu tekme pa je semafor kazal rezultat 35:25. Za lepo in pomembno zmago sta po 7 golov prispevala Rok Žuran in Luka Žvižej, Nejc Poklar jih je dodal 6, z 10 obrambami pa se je izkazal Dejan Perić.

Celjani s 16 točkami ostajajo na prvem mestu državnega prvenstva. Najbližje so jim sosedi iz Velenja, ki so doslej zbrali 15 točk, Koprčani jih imajo 13. Dodajmo še, da bodo v celjskem klubu celoten izkupiček od prodanih vstopnic iz sobotnega derbija namenili obnovi mestnega parka.

Celje Pivovarna Laško : Cimos Koper 35:25 (16:12)

RK CPL: Lesjak, Perič 10/2 obramb, Skok 2/1 obrambi; Prieto 1, Mlakar 3, Marguč 3, Žuran 7, Razgor, Toskič 2, Ranevski, Poklar 6, Poteko, Metličič 2, Mačkovšek 3, Žvižej 7/2; trener: Vladan Matič
Izključitve:  8 min
7-metrovke: 2/2

Poročanje rk-celje.si: Izjemna predstava v Zlatorogu

Visoka zmaga v mednarodni ligi
V 4. krogu Jadranske košarkarske lige za košarkarice so članice ŽKK Athlete Celje gostile ŽKK Sloboda Novi grad. Celjanke so bile ves čas tekme proti najmlajši ekipi lige v prednosti. Že po prvem polčasu so vodile z 18 točkami prednosti, vse dvome o zmagovalcu pa so razrešile v 3. četrtini, ki so jo dobile z rezultatom 23:9. Po 40 minutah igre se je na semaforju izpisal rezultat 94:56 v korist edinih slovenskih predstavnic v letošnji sezoni Jadranske lige. Ob visoki zmagi je bila strelsko najbolj razpoložena Teja Oblak, ki je dosegla 19 točk, Tina Trebec jih je dodala 15.

Po sredini zmagi v derbiju državnega prvenstva proti mariborskemu ŽKK AJM, bi morale Celjanke v četrtek odigrati še tekmo proti ŽKK Odeja, a nasprotnice niso prišle na tekmo. Iz škofjeloškega kluba so kasneje sporočili, da nepreklicno izstopajo iz 1. SKL za ženske.

Athlete Celje : Sloboda 94:56 (23:16, 25:14, 23:9, 23:17)

Celje: Abramovič 7, Gajić 11, Orozović 10, Oblak 19, Gabrovšek 10, Macura 6, Jagodič 9, Trebec 15, Bošnjak 7

Tudi po 5. tekmi brez zmage
Člani KK Zlatorog Laško tudi po 5. krogu Jadranske lige za košarkarje ostajajo brez zmage. Na tekmi v Beogradu proti Crveni zvezdi so že po prvi četrtini zaostajali za 17 točk (27:10). Domačini so v nadaljevanju višali prednost in se ob koncu veselili visoke zmage z rezultatom 104:64. V vrstah Laščanov ni bilo razpoloženih strelcev. Le Luka Lapornik je s 14 točkami presegel dvomestni izkupiček. Za Crveno zvezdo je Adam Morrison dosegel 23, Sava Lesić pa 20 točk.

Crvena zvezda : Zlatorog Laško 104:64 (27:10, 24:20, 30:15, 23:19)

Laško: Škifić 4, Brodnik, Lapornik 14, Nikolič Smrdelj 5, Panić 6, Vujasinovič 2, Omić 9, Dimec 2, Atanackovič 2, Mali 5, Roberson 5, Čohadarević 6