Podlogar celjski junak za prelom 9-letne črne serije v Novi Gorici

logonkceljeCeljski nogometaši so po prihodu trenerja Roberta Pevnika vpisali že četrt zaporedno zmago. Poleg njene pomembnosti v boju za obstanek so rumeno-modri tudi prelomili tradicijo, saj v mestu na zahodni meji niso zmagali že devet let.

Najprej so bili bolj konkretni Goričani, a so prvi povedli gostje. Milan Spremo je v 25. minuti podal z leve, Sunny Omorogie je z glavo žogo podaljšal na drugo vratnico, kjer je bil Matej Podlogar in z desnico svojo ekipo popeljal v vodstvo. Gostitelji so v 39. minuti po strelu s kota izenačili z diagonalnim strelom z roba peterca.

Podlogar je imel osrednjo vlogo tudi v drugem delu. Najprej je zapravil priložnost, ko je slabo zadel žogo, nato pa v 62. minuti svojo ekipo spet popeljal v vodstvo. Izkoristil je podajo Piška in iz obrata z roba peterca zadel za 1:2. Na roko mu je šlo tudi dejstvo, da je goriška obramba nanj povsem pozabila.

GORICA – CELJE 1:2 (1:1)
0:1 Podlogar 25.’, 1:1 Kavčič 39.’, 1:2 Podlogar 62.’
Celje: Kotnik, Klemenčič (od 90.’ Brlečić), Miškič, Omoregie, Podlogar (od 84.’ Kous), Travner, Pajač, Spremo (od 59.’ De Sousa), Hadžič, Vidmajer, Pišek.

OLIMPIJA – KRŠKO 0:1 (0:0)

RUDAR – DOMŽALE 1:2 (0:1)

Nedelja: KRKA – ZAVRČ 2:0,  MARIBOR – LUKA KOPER 2:2

tekme zmage neodločeni porazi dani : prejeti razlika točke
1. Olimpija 31 18 8 5 65 : 21 + 44 62