Poraz državnih prvakov v Stožicah

Nogometaši Celja so v 7. krogu državnega prvenstvagostovali pri Olimpiji in izgubili v izdihljajih tekme. Ljubljančani so bili boljši z 1:0.

Tekmo je za Celjane začel tudi Roman Bezjak, ki je sredi tedna okrepil državne prvake. Bezjak je še pred nekaj meseci igral za Olimpijo, že pred osmimi leti pa je uspešno kariero začel prav v celjskem dresu v katerem je na 137 srečanjih dosegel 39 zadetkov.

Prvi polčas sta obe ekipi odigrali taktično, brez velikega tveganja in posledično brez večjih priložnosti. V prvih minutah so prevladovali Celjani, kasneje pa je pobudo vendarle prevzela Olimpija, a si ni priigrala veliko priložnosti.

Tudi drugi polčas se je nadaljeval s pobudo Olimpije, ki je pritisk vedno bolj stopnjevala. Kljub temiu bi Celjani s svoje prve resne akcije na tekmi skoraj povedli v 55. minuti. Na drugi strani so si tudi Ljubljančani ustvarili nekaj priložnosti, a jim je zadetek preprečila bodisi nenatančnost bodisi vratar Rozman. Ko je že kazalo, da se bosta nasprotnika razšla brez zadetkov, je v 85. minuti po strelu Olimpije iz kota na atraktiven način, z volejem, zadel Samardžić ter postavil končnih 1:0.

7. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

NK Olimpija – NK Celje 1:0 (0:1)

Ljubljana, Stožice – 300 gledalcev

SODNIK: Matej Jug 1. POMOČNIK: Robert Vukan 2. POMOČNIK: Gregor Kordež 4. SODNIK: Slavko Vinčić DELEGAT: Borut Knafelc

STRELCI: 1:0 Miral Samardžić (85.min.)

RDEČI KARTONI: /

RUMENI KARTONI: Josip Ćalušić (57.min), Miral Samardžić (61.min.), Žan Benedičič (67.min.), Mihail Caimacov (80.min.), Lan Štravs (92.min.), Timi Max Elšnik (92.min.)

OLIMPIJA: Žiga Frelih, Jan Andrejašić, Uroš Korun, Miral Samardžić, Angel Lyaskov (od 53.min. Matic Fink), Timi Max Elšnik, Mihail Caimacov, Đorđe Ivanović (od 88.min. Marko Perković), Luka Marin, Andres Vombergar (od 79.min. Radivoj Bosić), Ante Vukušić (od 88.min. Nik Kapun). Trener: Dino Skender.

CELJE: Matjaž Rozman, Josip Ćalušić, Dušan Stojinović, Žan Zaletel, Amadej Brecl, Žan Benedičič (od 73.min. Lan Štravs), Matic Vrbanec (od 87.min. Jon Šporn), Luka Kerin, Nino Pungaršek (od 63.min. Jakob Novak), Roman Bezjak (od 63.min. Mićo Kuzmanović), Filip Dangubić (od 88.min. Gašper Koritnik). Trener: Dušan Kosić.(statistika: A.H./NK Celje)