Posejdonovci s prvakinjo in najboljšim napredkom

Prejšnji konec tedna je bilo v kranju odprto poletno plavalno združeno prvenstvo Slovenije, kjer je med 24 domačimi klubi in 322 plavalci nastopila tudi zasedba celjskega Posejdona.

Najbolje se je odrezala Nika Josipović Kolar, ki je osvojila zlato odličje v kategoriji članic na 1500 m prosto ter srebrno za disciplino 800 m prosto. Obe disciplini je odplavala v časih novih osebnih rekordih.

plavanje_posejdon_2019_avgust_plavalkaOdlična je bila tudi Lana Golčman, kateri je do tretjega mesta v kategoriji kadetinj zmanjkalo pičlih 21 stotink sekunde. V disciplini 100 prsno je v finalnem nastopu osvojila 6. mesto.

Med fanti je izstopal Žan Golež z 2 finalnima nastopoma na 100 m hrbtno in 200 m mešano.

Točkovno največ vreden rezultat je zaplaval Liam Einar Matko Marcius v disciplini 100 m prosto.

Alen Luskar pa je zabeležil v vseh svojih nastopih osebni rekord, najboljši je bil na 800 m prosto.

plavanje_posejdon_2019_avgust_stafetaŠtafeta kadetov 4 x 100 m prosto, v kateri je nastopil tudi Jakob Vdovič, je zasedla 9. mesto.

Od skupno 26 nastopov na DP so plavalci odplavali 24 osebnih rekordov, kar jih je v ocenjevanju napredka uvrstilo na 1. mesto med vsemi klubi.