Posejdonovci plavali v Ljubljani

Prejšnjo soboto se je tekmovanja Princ in princesa šprinta udeležilo 307 plavalcev iz 17 slovenskih klubov. Celjski Posejdon je zastopalo 15 plavalcev in plavalk.

Prvič so bili na tekmovanju Manca Štebej, Mia Štukelj, Žan Aleksej Mihevc in Ian Pesko. Vsi so suvereno odplavali 25 m disciplino. Najboljšo uvrstitev je dosegla Manca z 19. mestom na 25 m prsno.

Med najmlajšimi je bil Leon Matko Marcius edini, ki je nastopil v vseh štirih disciplinah, najboljši je bil na 25 m prosto. Zasedel je 14. mesto.

Nastopila sta tudi Matija in Hana Vaš. Matija je končal na 17. mestu na 25 m hrbtno. Na 25 m prosto je zasedel 34. mesto. Hana je bila 24. na 25 m prosto in 21. na 25 m hrbtno.

plavanje_pozejdom_2019_december_2Po tri nastope v kategoriji mlajših dečkov in mlajših deklic v popoldanskih finalih sta si priborila Ela Žagar in Aidan Ermenc. Ela se je s svojim nastopom na 25 m delfin zavihtela na stopničke in priplavala srebrno odličje za društvo. Svoje uspešne nastope je potrdla tudi s četrtim mestom na 25 m hrbtno in s šestim na 25 m prosto.

Aidan je bil prav tako trikratni finalist, najboljšo uvrstitev pa je dosegel na 25 m prsno in 25 m delfin, in sicer obakrat po šesto mesto. Na 25 m prosto je bil 8.

Miha Polutnik, ki je šele na začetku te plavalne sezone začel s treniranjem, si je priplaval 10. mesto na 25 m delfin in 13. na 25 m hrbtno.

V kategoriji dečkov je Dementii Savchik osvojil 16. mesto na hrbtno in 19. na 25 m prosto.

V absolutni kategoriji je TAJ HOHKRAUT osvojil 2. mesto na 25 m hrbtno in bil dvakrat 6.

LIAM MATKO MARCIUS je bil 3. na 25 m kravl in 4. na 25 m delfin.

ANŽE VRAČUN je bil dvakrat 10. – na kravl in prsno.