Prerojeni Celjani doma visoko premagali Olimpijo

Celjski nogometaši pod novim trenerjem Agronom Šaljo igrajo kot prerojeni. Pod njegovim vodstvom so namreč na šestih tekmah zmagali petkrat. Zadnji dve zmagi imata še večjo težo.

V četrtek so se z zmago nad Koprom uvrstili v svoj deseti pokalni finale, tokrat pa so visoko, s kar 4:0, premagali drugouvrščeno Olimpijo in se Aluminiju na osmem mestu, ki zagotavlja obstanek med elito, približali na dve točki zaostanka. Današnji rezultat je tudi zaostril boj za naslov v vrhu lestvice med Muro, Olimpijo in vodilnim Mariborom. Prvo trojico ločijo zgolj tri točke.

Celjani so zaigrali energično in odločno od vsega začetka in zadeli že v 7. minuti, ko je po dvoji podaji med Maticem Vrbancem in Luko Kerinom z dobrih 20 metrov izjemno natančno sprožil Ivan Božić za vodstvo Celjanov. Tudi po vodstvu so bili celjski nogometaši konkretnejši, Ljubljančani pa niso uspeli ustvariti niti strela v okvir vrat. V 37. minuti je ljubljanski vratar Frelih preprečil povišanje domače prednosti, ko je ubranil strel Vrbanca z neposredne bližine. Pritisk Celjanov se je do konca prvega polčasa le obrestoval. Celjani so hitro prenesli žogo v napad, Mićo Kuzmanović je na desni strani opravil z Michaelom Pavlovićem in lepo podal Soklerju, ki je zlahka zadel v prazno mrežo. Polčas se je končal z rezultatom 2:0.

Tudi v drugem polčasu državni prvaki niso popuščali in hitro zapretili, a je Kuzmanović z glavo streljal mimo gola. Nato so do svojih priložnosti prišli tudi nogometaši Olimpije, ko sta dvakrat od daleč poskušala Enrik Ostrc in Đorđe Ivanović, vendar jima je veselje preprečil Matjaž Rozman. Olimpija je v zadnjih minutah vse moči usmerila v napad, vendar celjska obramba na čelu z vratarjem Rozmanom Ljubljančanom ni dovolila zadetka. Namesto tega so ob koncu tekme dva gola dosegli domači. Neodločnost gostujoče obrambe sta kaznovala Kuzmanović, v sodnikovem podaljšku pa še Filip Dangubić za visoko zmago s 4:0.

Celjane do konca prvenstva čakata še tekmi v gosteh z Gorico in doma s Koprom.

34. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

NK Celje – NK Olimpija 4:0 (2:0)

Celje, stadion Z’dežele – ZAPRTO ZA JAVNOST!

SODNIK: Nejc Kajtazović (Kranj) 1. POMOČNIK: Uroš Bensa (Nova Gorica) 2. POMOČNIK: Tomaž Černe (Celovec) DELEGAT: Danilo Levačič (Velika Nedelja)

STRELCI: 1:0 Ivan Božić (6.min.), 2:0 Ester Sokler (44.min.), 3:0 Mićo Kuzmanović (87.min.), 4:0 Filip Dangubič (93.min.)

RUMENI KARTONI: Mihailo Perović (20.min.), Uroš Korun (62.min.)

CELJE: Matjaž Rozman, Luka Kerin, Matic Vrbanec, Advan Kadušić, Mićo Kuzmanović, Ivan Božić (od 78.min. Josip Ćalušić), Ester Sokler (od 63.min. Filip Dangubić), Dušan Stojinović, Žan Benedičič, Maj Rorič (od 78.min. Jakob Novak), Žan Zaletel. Trener: Agron Šalja.

OLIMPIJA: Žiga Frelih, Vitalijs Maksimenko, Vujadin Savić (od 16.min. Mihailo Perović), Uroš Korun, Michael Pavlović, Eric Boakye, Timi Max Elšnik, Nino Pungaršek (od 80.min. Ognjen Bakić), Radivoj Bosić, Gal Kurež (od 46.min. Enrik Ostrc), Đorđe Ivanović. Trener: Goran Stanković. (statistika: A.H./NK Celje)