Pri Madžarih igrali do 48. minute; deželanke dobile derbi

Celjski rokometaši so odigrali zadnjo tekmo v ligi prvakov v tej sezoni, kar je bilo jasno že pred srečanjem, saj so imeli pivovarji premalo točk za napredovanje.

V Veszprem je odpotovala tudi močna delegacija celjskih navijačev in dopolnila dekor polne dvorane dvojčice celjskemu Zlatorogu. Celjani so bili v prvem polčasu povsem konkurenčni domačim. Z golom Gala Marguča so v 10. minuti povedli 6:7, nakar je sledila domača serija štirih golov. Jaka Malus, najboljši strelec gostujoče zasedbe, je v 27. minuti izenačil na 11, ob polčasu pa so gostitelji vodili za dva gola.

Na začetku drugega dela so gostje trikrat uspeli izenačiti, potem pa so se domači nekoliko odlepili. Celjani se niso vdali in v 45. minuti preko Davida Razgorja izenačili na 20. Po 22:21 je domači vrsti uspela serija 6:0, Celjani pa so naslednji zadetek vpisali v zadnji minuti srečanja, po 11-minutnem postu.

Telekom Veszprem : Celje Pivovarna Laško 29:22 (13:11)

Telekom Veszprem: Mikler 13 obramb, Alilović; Manaskov 3, Ilić 3, Tonnesen 3, Gajič 5, Nilsson, Nagy 1, Ugalde 2, Terzić, Blagotinšek 4, Sulić 2, Nenadić, Jamali, Lékai 6, Ligetvari; trener Ljubomir Vranješ

Izključitve: 10 min, 7-metrovke: /

Celje Pivovarna Laško: Lesjak 13 obramb, Panjtar; Vujović, Jurečič, Malus 6, Razgor 1, Suholežnik 1, Marguč 2/2, Grošelj 1, Žabič, Slišković, Kodrin 2, Anić 1, Dujshebaev, Mačkovšek 5, Mlakar 3; trener Branko Tamše

Izključitve: 2 min, 7-metrovke: 2/2

V sredo, 7. marca, je na sporedu gostovanje v okviru SEHA lige, in sicer v Našicah.

§

rokomet_celje_krka_marec_2018Celjske rokometašice so v 16. kolu 1. A državne rokometne lige v pomembni tekmi za vrh lestvice gostile novomeško Krko, s katero so v prvem delu sezone izgubile.

Po začetnem golu gostij so mesninarke zadele štiri zaporedne zadetke, a so Dolenjke zatem uspele trikrat zapored izenačiti. Domača zasedba se je znova uspela odlepiti ob koncu prvega polčasa, ko je najvišja prednost znašala štiri gole.

Drugi polčas so Celjanke v Golovcu odprle še bolj odločno in po 43 minutah vodile z 21:13. Najboljša domača strelka, kapetanka Katarina Regner je v 50. minuti zadela za 24:17, potem pa so Celjanke do konca zadele samo še enkrat. Vseeno domača zmaga ni bila ogrožena, varovanke Sebastjana Oblaka pa so se veselile pomembnih točk in skoka po lestvici.

Z’DEŽELE : KRKA 25:21 (13:10)

Ž.U.R.D. KOPER : RK ZELENE DOLINE ŽALEC 33:33
ŽRK PTUJ : ŠD JADRAN BLUEMARINE HRPELJE – KOZINA 29:22
RK LJUBLJANA : ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA 22:23