Renner z državnim rekordom v finale SP!

robert rennerPrvi kladivarjevec, ki je nastopil na letošnjem svetovnem prvenstvu v atletiki na Kitajskem, je svoj nastop opravil z odliko. Robert Renner je namreč za pet centimetrov popravil državni rekord in se s preskočenimi 570 cm uvrstil v ponedeljkov finale, ki bo po našem času ob 13.05.

21-letni atlet je svoj prejšnji rekord postavil v začetku avgusta z zmago na balkanskem prvenstvu v romunskem mestu Pitesti.

Olimpijska norma za tekmo prihodnjega leta v brazilskem Riu de Janeiru je 5,70 metra, kar je bila v Pekingu tudi avtomatična kvalifikacijska višina za finale.

Dodajmo še, da je 11. julija letos Renner v estonskem Tallinnu kot drugi Slovenec v zgodovini osvojil naslov evropskega prvaka pri mlajših članih.