Renner zlat, Janežič bronast na EP

renner - janezic tallinnNa 10. evropskem prvenstvu za mlajše člane in članice v estonskem Tallinnu sta kladivarjevca Robert Renner in Luka Janežič posegla po medaljah.

Robert Renner je v skoku s palico zmagal z osebnim rekordom na prostem, saj je skočil 555 cm. V dveh poskusih je neuspešno naskakoval 560 cm, ko pa je izpadel še edini konkurent Rus Kobelev, pa je poskusil še na 565 cm, kar je tudi norma za nastop na svetovnem prvenstvu v kitajski prestolnici, vendar 21-letnemu atletu ni uspelo.

Luka Janežič je v finalu teka na 400 m s časom 45,73 zasedel tretje mesto, kaj lahko pa bi se okitil s srebrom, saj je drugo mesto izgubil po fotofinišu. Zmagovalec Francoz Thomas Jordier je tekel 45,50.