Rokomet: Celjani dobili prvi letošnji derbi

rk-cpl1V prvem letošnjem derbiju med najvišje uvrščenima ekipama v državnem prvenstvu so do novih točk prišli rokometaši Celja Pivovarne Laško. Tudi po enajstem krogu ostajajo na vrhu lestvice s popolnim izkupičkom.

V sredo, 19. novembra so člani Rokometnega kluba Celje Pivovarna Laško odigrali novo tekmo državnega prvenstva. Enajsti krog 1. NLB Leasing lige je prinesel težko pričakovan derbi z Rokometnim klubom Gorenje Velenje. Celjani so v domači dvorani Zlatorog slavili z rezultatom 32:31.

Ekipa iz Velenja je začela odlično in vodila skozi celoten prvi polčas. Želja po dobri in izenačeni tekmi je bila pri gostih vsekakor velika.

Velenjčani so na odmor odšli s tremi zadetki prednosti. Tudi v začetku drugega polčasa so igrali odlično in si priigrali najvišjo prednost na srečanju – 5 zadetkov.

Po izvrstni igri in asistencah Zarabca so se v 43. minuti Celjani približali le na gol zaostanka. Z odločno igro v napadu so si z zadetkom Poteka nekaj minut pred koncem zagotovili prednost dveh zadetkov, ki je bila dovolj za končen uspeh Celjskih vitezov.

REZULTAT

RK Celje Pivovarna Laško – RK Gorenje Velenje 32:31 (14:17)

STRELCI

RK Celje Pivovarna Laško: Skok 9 obramb, Lesjak 2 obrambi, Blagotinšek 3, Žuran 1, Ivič 1, Janc 4, Razgor 1, Sliškovič 1, Poteko 4, Žvižej 5, Zarabec 12.

RK Gorenje Velenje: Ferlin 9 obramb, Burič B. 3 obrambe, Burič S. 3, Medved 1, Szyba 8, Šoštarič 3, Skube 8, Kleč 4, Dujmovič 3, Nosan 1.

Zmaga v prvem derbiju državnega prvenstva je vsekakor dobra popotnica za nedeljsko tekmo proti Rhein-Neckarju. Celjani se bodo na domačem igrišču borili za nove točke v Ligi prvakov v nedeljo, 23.11 ob 17:00.