Rokomet: Celjanke kljub borbeni predstavi izgubile proti aktualnim državnim prvakinjam

Vir: ŽRK Celje - Celjske mesnine, Franci Hrovatič
Vir: ŽRK Celje – Celjske mesnine, Franci Hrovatič

Članice rokometnega kluba Celje Celjske mesnine, so sredi tedna v Ljubljani gostovale pri aktualnih državnih prvakinjah RK Krim Mercator. Na tekmi 17. kroga državnega prvenstva so Celjanke kljub borbeni igri, ki so jo prikazale proti močnejšim nasprotnicam izgubile z rezultatom 42:37.

Že v uvodu tekme so Krimovke takoj povedle, in čeprav so rokometašice iz Celja v 5. minuti srečanja izenačile rezultat, so državne prvakinje kmalu pobegnile na pet zadetkov prednosti, ki so jo uspešno vzdrževale do konca prvega polčasa.

Kljub številnim zadetkom, ki smo jih videli na srečanju, Celjanke niso uspele držati priključka z ekipo iz Ljubljane in rokometašice Krima, so v 43. minuti prišle do najvišje prednosti na tekmi (34:27), članice Celjskih mesnin pa so tako morale priznati premoč domačinkam.

Za Celje je največ zadetkov dosegla Pia Hren (10).

zrkceljeceljskemesnineRezultat

RK KRIM MERCATOR – ŽRK CELJE CELJSKE MESNINE 42:37 (24:20)

Strelke

Krim: Luković 2, Mavsar 8, Hrnčič 7, Bajramovska 9, Omoregie 5, Koren 7, Jankovič 4.

Celje: Belac 3, Vrček A. 4, Vrček S. 3, Regner 4, Hren 10, Pišek 4, Palir 1, Privšek 4, Klakočer 3.

V 18. krogu Celjanke gostijo ekipo iz Novega Mesta. Tekma proti RK Krka bo 28. marca ob 19:00.

Vir: ŽRK Celje Celjske mesnine, Franci Hrovatič