Rokomet: Pivovarji dosegli rekordno zmago

rkcplCeljski rokometaši so v sredo, 18. marca odigrali tekmo 21. kroga 1. NLB Leasing lige proti ekipi iz Kopra in si priigrali rekordno zmago. Nasprotnike so premagali s kar 54:19.

Na tekmi, kjer sta debitirala vratar Tilen Leben in Rok Cvetko so si pivovarji z zmago zagotovili mirne in vsekakor pozitivne priprave na zaključni turnir Pokala Slovenije, ki bo potekal od 28. do 29. marca v Kopru.

Celjani so vodili od prve minute dalje in prednosti niti za trenutek niso izpustili iz rok. Z naraščanjem prednosti je naraščalo tudi zanimanje za rekord, ki je pred 18-imi leti padel proti ekipi iz Sevnice. Po zaključnem sodniškem žvižgu je bilo jasno, da so pivovarji dosegli nov rekord.

Rokometaši iz Celja so odlično odigrali v obrambi in kot po maslu zadevali tudi v napadu. Iz minute v minuto so dokazovali, da imajo kljub mladosti še kako širok in kvaliteten kader.

Rezultat

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO – RD IZOLA ISTRABENZ PLINI 54:19 (29:11)

Strelci

Celje: Blagotinšek 3, Ivič 2, Žuran 7, Janc 7, Razgor 2, Suholežnik 2, Marguč 4, Cvetko 1, Poteko 1, Miklavčič 4, Zarabec 2, Kodrin 12, Žvižej 7. Leben je zbral 5 obramb, Skok pa 11 obramb.

Izola: Stepančič 1, Žgavec 3, Čosić 5, Selišnik 1, Redžič 4, Vukovič 1, Velkavrh 4.