Rokometaši imeli delovno nedeljo; Celje bo gostilo EP

rkcplCeljski rokometaši so se v 23. kolu prvoligaškega tekmovanja pomerili s sedmouvrščeno vrsto iz Škofje Loke. Gostitelji so pred srečanjem veljali za velike favoriti in gostom niso privoščili niti izenačenja, kaj šele kakšnega vodstva.

V prvem polčasu je bilo nekaj minut, ko so zadetki deževali praktično vsako akcijo, gostitelji pa so za enega gostujočega dosegli dva zadetka. Tako je bilo v 24. minuti na semaforju 18:9. Do konca polčasa (24:13) so rumeno-modri dosegli še pol ducata zadetkov in videti je bilo, da lahko s podobnim nadaljevanjem tretjič v tej sezoni dosežejo štiridesetico.

Gostje, ki so igrali z zelo mlado postavo, kjer so priložnost dobili tudi 16-letniki, so v drugem polčasu nudili boljši odpor, nekaj pa so z manj angažirano igro k temu pripomogli tudi pivovarji. Na koncu so Celjani dosegli 39 zadetkov, 14 več od edinega gorenjskega prvoligaša. Najbolj učinkovit pri domačih je bil s 7 zadetki Žiga Mlakar, gol manj pa je dosegel Blaž Janc. Strelec tekme je prišel iz vrst gostujoče ekipe, saj je Urbana Lesjaka 8-krat premagal Aleks Kavčič.

RK Celje Pivovarna Laško : RD Urbanscape Loka 39:25 (24:13)

RKCPL: Lesjak 13/1 obramb, Gajič; Blagotinšek 4, Babarskas 1, Janc 6, Razgor 3/2, Marguč 4/1, Grošelj 1/1, Poteko 1, Zarabec 2, Kodrin 3/1, Patrianova 4, Dobelšek 1, Mlakar 7, Žvižej 2

14. Sevnica 23 – 4

V sredo, 23. marca, Celjane čaka pokalno gostovanje v pri drugoligašu v Krškem. V soboto, 26. marca, je na vrsti prvenstveno gostovanje v Trebnjem. Obe tekmi se bosta začeli ob 19.00.

§ § §

Evropska rokometna zveza je določila organizatorje evropskih prvenstev mlajših kategorij za prihodnje leto in potrdila kandidaturo Rokometne zveze Slovenije za pripravo EP mladink do 19 let, ki ga bo gostilo Celje.

Evropsko prvenstvo bo potekalo od 27. julija do 6. avgusta 2017 v dvoranah Golovec in Zlatorog, v katerih se bo za naslov pomerilo najboljših 16 ekip stare celine.

Predsednik RZS, Franjo Bobinac, je vse skupaj pospremil z naslednjimi besedami: “Pridobitev organizacije evropskega prvenstva za mladinke je lepo priznanje za slovenski rokomet in priložnost za dodatno spodbudo k razvoju ženskega rokometa pri nas. Imamo nadarjeno generacijo, ki je na lanskem kadetskem EP osvojila peto mesto, letos bo v isti kategoriji nastopila na SP, prihodnje leto pa jo v mladinski kategoriji tako čaka EP na domačih tleh. Na Rokometni zvezi Slovenije bomo storili vse, da bomo dogodek izpeljali na najvišji možni ravni in da se bomo z vrhunsko organizacijo izkazali tako slovenski javnosti kot številnim tujim obiskovalcem.”