Rumeno-modri v zadnjih minutah srečanja ostali brez zmage

Vir: uradna spletna stran NK Celje

Celjski nogometaši so danes na gostovanju v Domžalah odigrali 17. krog Prve lige Telekom Slovenije. Kljub borbeni predstavi in vodstvu, ki so ga držali skoraj skozi celotno srečanje so domačini v izdihljajih tekme uspeli izenačiti in ekipi sta se razšli z delitvijo točk. V naslednjem, 18. krogu bo v domači Areni Petrol gostoval Rudar. Tekma bo 22. novembra.

Rezultat:

NK DOMŽALE – NK CELJE 2:2 (0:1)

Celjani so srečanje odprli napadalno in veliko poizkušali z nevarnimi streli proti domačemu vratarju. V 13. minuti so tako po izvajanju prostega strela in natančnega neposrednega strela Pajača povedli z 1:0. Z napadalno igro so odgovorili tudi domačini, vendar je bil celjski vratar Kotnik vedno na pravem mestu. Polčas se je tako zaključil z minimalnim vodstvom Celjanov. V drugem polčasu so sledile minuti Domžalčanov, ki so nekajkrat nevarno zapretili proti vratom Celjanov. Napadalna igra se je domačinom izplačala, saj so v 74. minuti izenačili. Kmalu zatem so zopet mrežo nogometašev iz Domžal zatresli rumeno-modri in še drugič na tekmi povedli. Vodstvo so držali vse do zadnje minute srečanja, ko je po gneči v kazenskem prostoru Celjanov dobro posredoval Vuk in domačinom z zadetkom prinesel izenačenje.