S 30. mednarodnega plavalnega mitinga za pokal mesta Celje

plavanje - 30. miting celje 2015

Minuli vikend je na bazenu v Golovcu gostil mednarodni plavalni miting, 30. Pokal mesta Celje, ki ga je organiziral Plavalni klub Neptun Celje.

Jubilejnega tekmovanja se je udeležilo 20 slovenskih klubov, med njimi kar nekaj slovenskih reprezentantov z Damirjem Dugonjićem, Robertom Žbogerjem in Anjo Klinar na čelu, ki ji je v celjskem bazenu uspelo odplavati kar dva državna rekorda na 400 in 800 m prosto. Z dobro zasedbo plavalcev se je tekmovanja udeležilo tudi pet klubov iz Hrvaške. Organizatorji so zabeležili preko 1.700 nastopov, na katerih so se odlično uvrstili in medalje osvojili tudi plavalci domačega plavalnega kluba Neptun Celje.

V soboto so nastopili člani, mladinci in kadeti, ki so skupaj osvojili 34 medalj, 10 zlatih, 11 srebrnih in 13 bronastih. Najuspešnejša v članski kategoriji je bila Anemari Košak s štirimi zlatimi medaljami, ki jih je osvojila v disciplinah 50, 100 in 200 m prosto in 50 m hrbtno. Hana Firšt je osvojila zlato medaljo na 100 m prsno, srebrno na 200 m prsno in dve bronasti na 100 m mešano in 400 m prosto. Po dve medalji sta osvojila, Gašper Frece srebro na 100 m prosto in bron na 200 m prosto ter Katja Petrič, srebro na 100 m delfin in bron na 50 m delfin. Med mladinci je Mihael Strnad osvojil zlato medaljo v disciplini 100 m delfin, srebrno na 200 m delfin in bronasto na 200 m hrbtno, Nik Kunst zlato na 50 m prsno, Zala Bornšek pa bronasto na 50 m prosto. Odlično se je izkazala tudi kadetska zasedba plavalk in plavalcev, med njimi Iza Vodenik s kar petimi medaljami, tremi zlatimi na 50 m prosto, 50 m delfin in 100 m mešano in dvema srebrnima na 100 m hrbtno in 200 m prsno, Saška Podpečan s štirimi medaljami, dve srebrni na 50 m delfin in 400 m prosto ter dvema bronastima na 200 m prosto in 100 m delfin, Taja Gerčer s tremi medaljami, dvema srebrnima na 200 m hrbtno in 200 m mešano in bronasto na 50 m prosto, Jan Gerčer z dvema medaljama, srebrno na 50 m prosto in bronasto na 100 m hrbtno, s po eno osvojeno bronasto medaljo pa Rok Cene na 200 m prsno, Aja Wesenschegg na 400 m prosto in Pia Popovič na 200 m hrbtno.

V nedeljo so nastopile mlajše kategorije tekmovalcev, med njimi prav tako z medaljami in osebnimi rekordi mladi plavalci Neptuna.