Tajfun slabo zaključil pri Olimpiji; Celjanke neprepričljivo z Mariborčankami; fantje daleč od uspeha ob Dravi

kosarka-zogaSlovenski derbi 22. kola lige ABA je bolje odprla ljubljanska ekipa, ki je prvo četrtino na krilih razpoloženega Zacka Wrighta dobila z 22:11.

Šentjurska ekipa, ki je imela na tribunah glasno podporo, a žal ni mogla računati na Ceolo Clarka in Emirja Zimića, se je v drugi četrtini prebudila in v 18. minuti prešla v prvo vodstvo. Ob polčasu je Tajfun vodil 36:39.

V tretji periodi je Tajfun največvodil za pet točk, a je Union Olimpija po 30 minutah vodila za točko.

V zadnjem delu so gostje največ povedli za štiri točke, zadnje vodstvo za točko pa imeli v 37. minuti. V končnici smo bili znova priča slabi igri in nerealno visoki prednosti gostiteljev.

Z 18 točkami je bil pri Tajfunu najučinkovitejši Sandi Čebular.

Union Olimpija : Tajfun 77:69 (22 : 11, 14 : 28, 19 : 15, 22 : 15)

Dejan Mihevc, trener Tajfuna: “Čestitam Unionu Olimpiji za zmago. Mislim, da smo bili dobro pripravljeni. Nekoliko smo bili oslabljeni zaradi odsotnosti Zimića in Clarka, ampak mislim, da so ostali fantje z borbenostjo to dobro nadoknadili. V zadnjih petih minutah tekme smo imeli stvari v svojih rokah, pa potem dvakrat nismo v napadu dobro realizirali. V zadnji četrtini smo nekoliko slabše izvajali proste mete, ki so bili zagotovo eden izmed razlogov za poraz. V ključnih trenutkih nismo zadeli. Glavni razlog za poraz pa vidim v tem, da smo jim parkrat po naših napakah praktično podarili žogo. Ključni trenutek tekme je bil odličen Nikolićev skok v napadu in potem še trojka. Union Olimpija je takrat dobila krila in prelomila tekmo. Na koncu zaslužena zmaga Uniona Olimpije.”

V soboto, 6. 2., bodo Šentjurčani gostovali v Valjevu.

§  §  §

V soboto se je zaključil prvi del državnega prvenstva za košarkarice v katerem so Celjanke končale na vrhu razpredelnice. V zadnji tekmi so relativno tesno ugnale Mariborčanke.

ATHLETE CELJE : MARIBOR 77:68 (21:19, 22:12, 19:19, 15:18)
Marić 15 (8 skokov), Prezelj 14,

Damir Grgić, trener Athlete Celja: “Potek tekme smo kontrolirali od prve, do zadnje minute. Od nasprotnic se nam ni uspelo odlepiti, a smo zasluženo zmagali. Čestitke Mariborčankam za dobro tekmo.”