Tajfun vnovič brez sape; na celjski tekmi deževale tehnične napake

metalac tajfun 2016Za šentjurski Tajfun je bilo gostovanje v okviru 23. kola v Valjevu praktično zadnja priložnost, da se še izkopljejo z zadnjega mesta v ligi ABA.

Na igrišče je prvič po 22. decembru stopil Ceola Clark, žal pa Dejan Mihevc znova ni mogel računati na Emirja Zimića. V prvi četrtini sta bili ekipi izenačeni in dosegli po 22 točk. V 17. minuti so gostitelji povedli s 37:27, a je razlika ob polčasu znašala pet točk.

V nadaljevanju je domača prednost hitro narasla na devet, a so se tajfunovci nekajkrat povsem približali domačim, ki so skupaj zadeli 13 trojk.

Po 58:57 v 31. minuti je igra Tajfuna znova razpadla in razlika je hitro narasla na dvoštevilčno. Žal je bila na koncu večja od 13 točk, kolikor so bili Šentjurčani boljši na prvi tekmi.

Metalac Farmakom : Tajfun 78:62 (22 : 22, 18 : 13, 18 : 20, 20 : 7); Čebular 21, Bolčina 10, …

V soboto, 13. februarja, bo bo 17. uri v Golovcu tekma z beograjskim Partizanom.

§ § §

2. SKL

Tekmo v Gimnaziji Celje – Center je zaznamovalo kar pet tehničnih napak, gostitelji pa so odlično odigrali v končnici, saj so dve minuti pred koncem vodili le za tri točke.

ECE CELJE : PARKLJI 69:56 (16:10, 13:13, 20:17, 20:16)

Koštomaj 16, Požin 13, Krasniči 12, Pelc 10, …

12. Hrastnik 3/11 17

2. SKL se bo nadaljevala šele 27. februarja, ko bodo ECE-jevci gostili ECE-jevce z Gorenjske.

*foto: KK Metalac