Tamara Zidanšek po osvojenem prvem WTA turnirju že med najboljših 40 na svetu

Konjičanka Tamara Zidanšek je minuli konec tedna v Lozani osvojila svoj prvi turnir WTA in s tem samo potrdila, da je trenutno v vrhunski formi. Z zmago se je na najnovejši lestvici WTA uvrstila na 37. mesto, kar je njena najboljša uvrstitev v karieri. Zidanšek je tudi prva Slovenka po desetih letih, ki se je prebila med 40 najboljših igralk na svetu. Nazadnje je bila na teh mestih novembra leta 2011 Polona Hercog, ko je zasedala 35. mesto.

Tamara Zidanšek je v nedeljo osvojila svoj prvi WTA turnir. V finalu turnirja v Lozani, katerega prva nosilka je bila prav Konjičanka, je s 4:6. 7:6 (5) in 6:1 premagala Francozinjo Claro Burel.

“Vesela sem, da mi je uspelo zmagati. Zdaj sem prišla še do tega mejnika. Zelo sem vesela, da mi je uspelo zmagati. To je zdaj za mano. Polfinale Rolanda Garrosa mi je pokazal, da je moja igra dovolj dobra, da se lahko merim z najboljšimi. Razmere za igro so bile kar zahtevne. Začela nisem dobro, toda po zaostanku z 1:5 sem dobila tri zaporedne igre in se začela počutiti bolje. Govorila sem si, naj se borim še naprej, za vsako točko. V tenisu je tako, da se vse lahko kar naenkrat spremeni, zato sem vesela, da mi je uspelo ostati v igri,” je po osvojenem turnirju povedala Tamara Zidanšek.

Z zmago do najvišje uvrstitve na WTA lestvici

Tamara Zidanšek je z zmago v Lozani pridobila 13 mest na najnovejši WTA lestvici in je sedaj na 37. mestu. To je njena najboljša uvrstitev, pred tem je bila najvišje na 46. mestu po pariškem polfinalu.

Tamara Zidanšek je postala šesta Slovenka (po Mimi Jaušovec, Katarini Srebotnik, Tini Pisnik, Poloni Hercog in Maji Matevžič), ki je dobila turnir serije WTA, hkrati pa se je uvrstila med najboljših 40 igralk na svetu.