Tina Trstenjak druga naj športnica leta 2021

Društvo športnih novinarjev Slovenije je na prireditvi v Cankarjevem domu podelilo nagrade najbolj izstopajočih športnic, športnikov in ekip v letu 2021. Med izstopajočimi športnicami je bila tudi letos celjska judoistka in srebrna olimpijka Tina Trstenjak. Nagrado je v imenu Trstenjakove prevzela njena mama.

Naj športnica 2021 je postala plezalka Janja Garnbret, športnik kolesar Tadej Pogačar, ekipa leta pa košarkarska reprezentanca Slovenije.

Tina Trstenjak, srebrna na zadnjih olimpijskih igrah v Tokiu, je drugo mesto zasedla s prejetimi 129 glasovi s strani športnih novinarjev. Janja Garnbret, prva olimpijska prvakinja v zgodovini športnega plezanja nasploh, je prepričljivo zmagala s 333 glasovi. Tretja je bila lani odlična skakalka Nika Križnar z prejetimi 77 glasovi.

Med športniki je s prejetimi 262 glasovi slavil Tadej Pogačar, dvakratni zaporedni zmagovalec Tour de France, zmagovalec dveh klasik ter nosilec bronaste medalje na cestni dirki olimpijskih igrer v Tokiu. Drugi je bil z 218 glasovi Primož Roglič, olimpijski prvak v kronometru, zmagovalec Vuelte in zmagovalec najstarejše klasike na svetu. Tretji je bil košarkarski superzvezdnik Luka Dončić, ki je prejel 97 glasov.

Med ekipami je slavila slovenska košarkarska reprezentanca, ki je bila na olimpijskih igrah v Tokiu blizu medalje. Najobetavnejša mlada športna osebnost leta je odbojkar Rok Možič, najboljši športnik invalid leta pa je prejel Franček Gorazd Tiršek, ki je v Tokiu osvojil dve olimpijski medalji.