Tina Trstenjak najboljša judoistka leta 2018

Judo zveza Slovenija je podelila priznanja najboljšim judoistkam in judoistom pretekle sezone. Na prireditvi, kjer se je zbralo več kot 200 najboljših judoistov iz vse Slovenije, je bilo podeljenih 83 priznanj in nagrad.

Ob tem je še posebej blestela olimpijska prvakinja Tina Trstenjak, ki je postala najboljša slovenska judoistka leta 2018. V moški kategoriji pa je slavil aktualni evropski prvak Adrian Gomboc.

Za Tino Trstenjak je odlično leto, ko se je okitila s srebrno medaljo na prvenstvu v Tel Avivu. Septembra je nastopila na Svetovnem prvenstvu v Bakuju, kjer je je osvojila bronasto kolajno in si s tem priborila četrto odličje s svetovnih prvenstev. Na zadnjem tekmovanju leta, 15. decembra v Gvangdžovu na Kitajskem, je osvojila bron, potem ko je v borbi zanj z iponom premagala Nizozemko Juul Fransen.

Tina Trstenjak sicer deluje pod okriljem judo kluba Z’dežele Sankaku, ki je bil v lanskem letu po oceni Judo zveze Slovenije najboljši pri ženskah in drugi pri moških.