Trije goli v gosteh komaj dovolj za remi (video)

nogomet_rudar_celje_2019_novemberCeljski nogometaši so spričo veliko boljšega položaja na lestvici na gostovanju v Velenju veljali za favorite. Gostitelji so do te tekme bili še brez zmage, tako pa je ostalo tudi po njej.

Rudar je po 11-metrovki v 34. minuti povedel z 2:0. Kmalu so sledile so minute Celja, ki je v vsega dveh minutah izid poravnalo. Najprej je v 39. minuti Žan Benedičič sprožil z več kot 30 metrov, žoga pa se je od prečke odbila v mrežo. V 40. minuti je Mitja Lotrič dobil podajo Ivana Božića v kazenskem prostoru in malce z desne z diagonalnim strelom premagal domačega vratarja za svoj sedmi gol sezone. Prvi polčas so s tretjim golom zaključili domači.

Že v 51. minuti so Celjani izid spet poravnali. Rudarjev branilec je izgubil žogo 20 metrov od svojih vrat, kar je izkoristil Dario Vizinger, ki je streljal s približno 14 metrov in dosegel svoj 11. gol sezone.

V 90. minuti je Tadej Vidmajer storil prekršek za svoj drugi rumeni karton. V zadnji akciji na tekmi so domači zadeli prečko.

Celjani so s skupno 28 točkami zasidrani na 5. mestu razpredelnice.

RUDAR : CELJE 3:3 (3:2)
Strelci: 1:0 Petrović (27.’), 2:0 Radić (34.’/11 m), 2:1 Benedičič (39.’), 2:2 Lotrič (40.’), 3:2 Kuzmanović (45.’), 3:3 Vizinger (51.’).
Rudar: Stopajnik, Filipović, Džinić, Hrubik, Krefl, Anđelković (od 73. Kitek), Črnčič, Pušaver, Kuzmanović (od 83.’ Kadrić), Radić, Petrović (od 69. Kobiljar).
Celje: Rozman, Vidmajer, Ćalušić (od 53.’ Travner), Stojinović, Brecl, Zaletel, Benedičič, Lotrič, Kerin (od 76.’ Koritnik), Božić (od 87.’ Štusej), Vizinger.
Rumeni kartoni: Petrović, Kitek; Ćalušić, Vidmajer.
Rdeči karton: Vidmajer (90.’).

V soboto, 23. novembra, bo v Celju tekma z Olimpijo.

*foto: zajem zaslona