V Kopru 4 rdeči kartoni – Celjani redni del lige končali z najboljšim izhodiščem; Celjanke izgubile boj za 3. mesto

rk-in-zrk-CE1Kmalu po pokalnem finalu so se celjski rokometaši s koprskimi srečali še v zadnjem kolu rednega dela prvenstva.

Gostje so začeli boljše in po 14. minutah z zadetkom Mlakarja, ki je bil z 8 goli najboljši pri pivovarjih, povedli s 4:9. Nekaj minut pred tem se je med strelce vpisal tudi vratar Lesjak. Koprčani so v izteku prvega polčasa prednost na hitro zmanjšali na le zadetek razlike.

V 35. minuti je rdeči karton zaradi tretje dvominutne izključitve prejel Poteko. Ko je moral dve minuti kasneje za dve minuti na klop še Janc, je Koper s sedmih metrov izenačil na 18, kar je bilo po 2:2 šele drugo izenačenje na tekmi.

Celjani so se z dvema zaporednima zadetkoma nekoliko odlepili, a je v 45. minuti neposredni rdeči karton dobil še Blagotinšek. Minuto kasneje je enaka kazen doletela Koprčana Moljka.

Gostje so tudi brez pravega krožnega igralca držali prednost v svojih rokah in razpoloženi Mlakar jo je šest minut pred koncem tekme povišal na tri zadetke, tri minute pred koncem pa na neulovljive štiri zadetke, ki so pomenili zmago.

Redni del tekmovanja so Celjani končali na prvem mestu, kljub temu, da je Gorenje osvojila enako število točk.

Koper 2013 : Celje Pivovarna Laško 28:33 (15:16)
Lesjak 12/1 obramb, 1 zadetek, Gajič; Blagotinšek 1, Malus 2, Babarskas 2, Janc 6, Razgor 2, Marguč 2, Kunst, Poteko, Zarabec 3, Kodrin 4/1, Fižuleto, Dobelšek, Mlakar 8, Žvižej 2

Koper: Izključitve: 12 min, 7-metrovke: 2/3, rdeči karton: Moljk 46. min, Dolenc 54. min (3 x 2 min)

Celje: izključitve: 10 min, 7-metrovke: 1/1, rdeči karton: Poteko 35. min (3 x 2 min), Blagotinšek 45. min

———————————————
13. Slovan                 26   –   8 (-1)
14. Sevnica                26   –   4

V ligi za prvaka je v sredo, 27. aprila, najprej na sporedu gostovanje v Ribnici. Novo srečanje s Koprčani je na vrsti že v soboto, 30. aprila, ob 18.00.

§ § §

1. A ženska rokometna liga

Ž.U.R.D Koper : Celje Celjske mesnine 30:29 (16:13)

Alja Vrček 10, Pia Hren 7, Katarina Regner in Alja Jankovič 4, …

Krim Mercator : Zelene doline Žalec 42:26 (20:9)
Zagorje : DP-Logik Branik 38:28 (19:11)
Jadran Bluemarine Hrpelje Kozina : Velenje 21:20 (14:11)
Mlinotest Ajdovščina : Ljubljana 31:19 (14:9)

12. Brežice                         20  –  3

V soboto, 7. maja, je na vrsti zadnje kolo, ko bodo Celjanke gostile ženstvo ŽRK Jadran Bluemarine.