V Podčetrtku na prijateljski tekmi celjske rokometašice klonile proti italijanski izbrani vrsti (foto in video)

Sinoči so članice ŽRK Celje Celjske mesnine odigrale tekmo 18. kroga 1. A DRL za ženske v Podčetrtku proti izbrani vrsti italijanske reprezentance. Slednje tekmujejo v slovenski ligi izven konkurence.

Po prikazani slabi igri prvem polčasu, ki so ga Italijanke dobile kar za 7 golov (7:14), so se v začetku drugega polčasa Celjanke z delnim izidom 6:0 nasprotnicam približale na gol zaostanka (13:14). Vendar pa do konca tekme, kljub priložnostim, Italijank niso mogle nadigrati in končni rezultat je bil 20:22 za italijansko ekipo.

Ob tem velja omeniti, da Celjanke niso imele skoraj nikakršne podpore iz skoraj čisto praznih tribun.

Kljub boljši igri v drugem polčasu Celjanke niso uspele premagati Italijank

ŽRK Celje Celjske mesnine : Esercito-FIGH Futura Roma 20:22.

ŽRK Celje Celjske mesnine: Klara Hrovatič (2 obrambi), Dijana Močič (10 obramb), Urša Pupčevič, Sanja Vrček, Pia Hren 5, Jelena Perič, Anja Paher, Maxim Pelikan 2, Nika Palir 5, Nikita Privšek 3, Maruša Stokavnik in Maja Klakočer 5 golov.

Pri Italijankah je največ golov dosegla Cristina Ghorghe (9, od tega 4 s sedmin metrov).

Pred kamero smo povabili trenerja ŽRK Celje Celjske mesnine Uroša Privška in ga povprašali o oceni tekme in o načrtih za prihodnost. Vabljeni tudi k ogledu galerije fotografij, ki smo jih posneli na tekmi.