V tekmi preobratov krajšo potegnili Celjani

Državni nogometni prvaki iz Celja so v 23. prvenstvenem krogu gostili ljubljanski Bravo. Obe ekipi sta v tekmo prišli z dobro popotnico. Celjani so v prejšnjem krogu skalp Mariboru, Bravo pa s serijo desetih tekem brez poraza. Serijo so Ljubljančani nadaljevali tudi v Celju, saj so slavili s 3:2.

Tekma med Celjem in Bravom je bila ena izmed razburljivejših tega kroga. Že v 6. minuti so gostje, po sijajnem zadetku Mustafa Nukića s 25 metrov, prišli v vodstvo. Celjani so nato do konca polčasa skušali doseči gol za izenačenje, a je ostalo pri minimalnem vodstvu gostov.

Drugi polčas je ponudil z razburljivim razpletom tekme. Gostje so tako kot v prvem delu, tudi v uvodu drugega pokazali več ambicioznosti, vendar so se izenačujočega gola veselili domači. V 52. minuti je po predložku Miće Kuzmanovića v kazenski prostor Brava zadetek za izenačenje dosegel Josip Ćalušić. To je bil njegov prvenec v celjskem dresu. Igra se je nato za nekaj minut umirila, ko so v 67. minuti ponovno zadeli državni prvaki in preobrnili izid. Filip Dangubić je iz igre je vrgel del ljubljanske obrambe in dosegel sedmi zadetek v tej sezoni.

Vodstvo Celjanov je trajalo deset minut, ko so v 77. minuti že drugič na tekmi zadel Mustafa Nukić. Zgolj tri minute kasneje, v 80. minuti, pa je imel Nukić pomembno vlogo še pri zmagovitem tretjem zadetku Brsva, ko je s podajo lepo zaposlil Milana Tučića, ta pa je z levico premagal nemočnega Matjaža Rozmana. Gostje so se tako veselili nove zmage, Celjani pa so na četrti tekmi zabeležili še tretji poraz v letu 2021.

Celjane naslednja tekma čaka že v soboto, ko ob 15:00 na stadionu Z’dežele prihaja sežanski Tabor.

23. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

NK Celje – NK Bravo 2:3 (0:1)

Celje, stadion Z’dežele – ZAPRTO ZA JAVNOST!

SODNIK: Nejc Kajtazović (Kranj) 1. POMOČNIK: David Gabrovec (Markovci) 2. POMOČNIK: Tadej Jug (Tolmin) 4. SODNIK: Alen Bubek (Nova Gorica) DELEGAT: Slavko Režonja (Turnišče)

STRELCI: 0:1 Mustafa Nukić (6.min.), 1:1 Josip Ćalušić (52.min.), 2:1 Filip Dangubić (67.min.), 2:2 Mustafa Nukić (77.min.), 2:3 Milan Tučić (80.min.)

RDEČI KARTONI: /

RUMENI KARTONI: Mustafa Nukić (41.min.), Miha Kancilija (84.min.), Milan Tučić (90.min.), Advan Kadušić (90.min.), Martin Kramarić (90.min.), Andraž Kirm (93.min.)

CELJE: Matjaž Rozman, Amadej Brecl, Mićo Kuzmanović, Ivan Božić, Maj Rorič, Matic Vrbanec, Filip Dangubić (od 74.min. Ester Sokler), Josip Ćalušić, Žan Zaletel, Jakob Novak (od 81.min. Luka Kerin), Advan Kadušić. Trener: Jiří Jarošik.

BRAVO: Igor Vekić, Mark Španring, David Brekalo, Vanja Drkušić, Almin Kurtović (od 70.min. Žan Trontelj), Luka Žinko, Sandi Ogrinec, Martin Kramarić, Mustafa Nukić, Loren Maružin (od 58.min. Miha Kancilija), Milan Tučić. Trener: Dejan Grabić.(statistika A.H./NK Celje)