Celjani v Frankfurtu oškodovani za (vsaj) točko

rkcplCeljski rokometaši so le nekaj dni po uvodni evroligaški tekmi z Zagrebčani odigrali že drugo tekmo, in sicer so gostovali v Nemčiji. V Frankfurtu so bolje začeli gostitelji, ki so povedli 15:10, nakar so se po Tamšetovi minuti odmora prebudili gostje in domačine do polčasa skoraj ujeli.

Nemci so znova pobegnili na začetku drugega polčasa, saj je bilo v 35. minuti 22:17. Sledile so celjske minute in v 44. minuti je bil izid izenačen na 24. Rumeno-modri se pri tem niso ustavili in povedli s 24:27. Na celjsko žalost je sledil nov zasuk, saj so po minuti odmora gostitelji zaigrali bolje in na koncu dvakrat povedli za zadetek. Romunska sodnika sta pri 31:30 zaradi domnevnega prestopa, ki ga po ogledu posnetkov ni bilo, razveljavila zadetek Gala Marguča.

Rhein-Neckar Lowen : RK Celje Pivovarna Laško  31:30 (16:15)

Rhein-Neckar Löwen:  Appelgren 1 obramba, Palicka 8/1;  Schmid 3, Sigurdsson 3, Manaskov, Baena Gonzalez 2, Steinhauser 2, Pekeler 5, Groetzki 2, Abt, Reinkind 1, Guardiola 3, Petersson 3, Ekdahl du Rietz 7, trener: Nikolaj Jacobsen

Izključitve: 12 min, 7-metrovke: 0/1

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić 13/1 obramb, 3 zadetki; Malus 4, Babarskas 2, Janc 4, Razgor, Suholežnik, Marguč 2/2, Grošelj, Poteko 1, Zarabec 7, Kodrin, Mačkovšek, Mlakar 5, Žvižej, Bećiri 2; trener: Branko Tamše

Izključitve: 2 min, 7-metrovke: 2/3

Naslednjič bodo pivovarji igrali v torek, 4. oktobra, in sicer v madžarskem Veszpremu.