Celjski taekwondoist z medaljo na evropski ravni

Prejšnji teden so je bilo na Poljskem evropsko mladinsko prvenstvo v taekwondoju verzije ITF, kjer je poleg deklet iz knežjega mesta zablestel tudi član celjskega Športnega društva Slavko Šlander.

Ian Strnad; foto: JS

V Lublinu se je njihov član Ian Strnad namreč povzpel na zmagovalne stopničke.

To mu je najprej uspelo v ekipnih borbah, kjer je s slovensko reprezentanco končal na tretjem mestu. Najprej so premagali Angleže z 11:9, v četrtfinalu Švede z 12:8, v polfinalu pa izgubili proti Irski za točko.

V ekipi, ki je osvojila bron v ekipnih borbah, se je boril tudi Črt Vranešević.

V posamičnih borbah je Ian nastopil v kategoriji borbe mladinci nad 75 kilogramov. V prvem krogu je izločil bolgarskega tekmovalca z rezultatom 4:0, v drugem krogu nemškega borca z 2:1, v polfinalni borbi pa je izgubil s Špancem z 0:4.

Črt Vranešević z ekipnim bronom

V individualnih borbah je Črt Vranšević osvojil 5. mesto, kjer je v četrtfinalu moral priznati premoč kasnejšemu evropskemu prvaku.

Oba z Ianom sta dobila tudi čestitke župana g. Matije Kovača.

Skupno je nastopilo 697 udeležencev iz 31 držav.