Kaj se je zgodilo z zažgano sprehajalno površino ob Savinji?


Mesec maj je v Celju posvečen športu oz. rekreaciji. Vanj so vključene številne dejavnosti, ki se jih lahko zainteresirani udeležijo do 4. junija. V programskem sklopu je bila prejšnjo nedeljo tudi prireditev Urbani gladiator, ki je v Celju stalnica že nekaj let.

Gorvodni pogled na zažgano površino; foto: Dušan Žnidar / FB Cjele, Cjele!

Na družabnih omrežjih je bilo zaznati veliko navdušenja z dogodkom. Na eni izmed postaj Urbanega gladiatorja so po koncu prireditve ostale vidne sledi, kar prav tako ni novost. Na facebook skupini “Cjele, Cjele!” se je v zvezi s tem vnela razprava. Mi smo skušali dobiti izjave Mestne občine Celje in Nina Cokana iz Fatburn events, ki organizira Urbanega gladiatorja.

Cokan se na naš dopis ni odzval, z MOC pa so zapisali, da je v sredo, 10. maja, torej tri dni po prireditvi, na medobčinski inšpektorat prispela prijava o zažganih površinah in odloženih komunalnih ter kosovnih odpadkov na lokaciji Savinjskega nabrežja v Celju.

Stanje po ogledu inšpektorata; foto: MOC

“Inšpektorat je nemudoma opravil telefonski razgovor z vodjo prireditve Urbani gladiator, Ninom Cokanom, in mu izrekel ustno opozorilo ter odredil, da odpadke takoj pospravi in počisti površine betonskega pločnika ob reki Savinji. Zagotovil je, da bo zadevo takoj uredil,” je zapisala Alja Tihle z MOC.

Dodajmo, da za prireditve običajno velja, da je organizator dolžan urediti javne površine, ki jih uporablja, v najkrajšem roku oz. da tudi sanira morebitno škodo.

Splet okoliščin je nanesel, da se je istega dne v Celju odvila finalna tekma nogometnega pokala, ki je prinesel škodo na stadionski infrastrukturi.

V Celju se je v zadnjih mesecih zgodilo več primerov vandalizma, od skrunjenja spomenikov, do uničevanja dreves, koles v sistemu KolesCE, … V nekaterih primerih je jasno in glasno odreagiralo vodstvo MOC, ki se sicer vidno trudi k povezavanju Celjank in Celjanov.