Celjani do finalne vstopnice za preboj v 1. ligo

Celjski košarkarji so dobili tudi drugo tekmo polfinala končnice drugoligaškega tekmovanja. Z ekipo iz Sežane so se precej namučili, v finalni seriji pa bodo igrali proti zasedbi iz Podčetrtka, ki bo imela prednost domačega igrišča.

Tekmo v dvorani I. OŠ v Celju so domači odprli sijajno in povedli z 11:2, po prvi četrtni pa so vodili za 7 točk. Gostje so bili v drugem kvartalu boljši in ob polčasu vodili za koš. Kraševci so imeli v tretji četrtini pobudo, a je bila razlika po pol ure igre le točka za “mesarje”. Celjani so v zadnjem desetminutju dvakrat povedli za šest točk, pred zadnjo minuto pa je bilo na semaforju 91:90. Do konca je domači kapetan Tadej Koštomaj zadel pet od šestih prostih metov, gostje pa svojih priložnosti niso izkoristili.

Celje : Mesarija Prunk Sežana 95:90 (32 : 25, 18 : 27, 21 : 20, 24 : 18)

Hasić in Rizman 23, Grušovnik 19, Koštomaj 14, …

Prva tekma finala bo v sredo, 24. aprila, v Podčetrtku, tri dni kasneje bo na vrsti druga v Celju in potem 30. morebitna tretja, znova ob Sotli.

*foto: KK Celje