Celjani ostajajo v ritmu visokih zmag

Celjski rokometaši so nedeljo znova oddelali na igrišču. Tokrat so v tekmi slovenske lige visoko zmagali na Koroškem.

Gostitelji so edinič uspeli parirati domačim, ko so prišli na 9:12, a so v preostalih 7 minutah prvega polčasa gole dosegali le še Celjani. Ti so v drugem polčasu razliko le še povečevali.

Slovenj Gradec 2011 : Celje Pivovarna Laško 18:31 (9:16)

Slovenj Gradec 2011: Abramovič, Humek 4 obrambe, Soldo 11/2 obramb; Grobelnik 1, Cvetko 2, Glendža 3, Bulovič 2, Banfro, Pajt 2/1, Šiljeg 1, Lesjak 1, Jagodič 1, Veršovnik, Tajnik 1, Lampret 2, Štumpfl 2; trener: Sebastjan Sovič

Izključitve: 2 min, 7-metrovke: 2/5

Celje Pivovarna Laško: Vujovič 18 obramb, Ferlin; Cvetko, Rakita 4, Razgor 2, Marguč 1, Šarac 1, Grošelj 1, Poteko 1, Žabič, Silva 1, Kodrin 4, Horžen 6, Grebenc 3, Leban 3/1, Novak 4/2; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 3/5

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: »Pred tekmo smo imeli malce mešane občutke, saj smo bili po tekmi v Zagrebu malce čustveno izpraznjeni. A fantje so danes na igrišču pokazali nasprotno, že od samega začetka je bil pristop pravi. Malo nam je edino pešala realizacija v napadu, ampak to je logično zaradi prej omenjene situacije. Hitro smo naredili razliko ter jo nato ohranjali, priložnost dali vsem igralcem in malce varčevali z močmi, na koncu pa prišli do zaslužene zmage.«

V sredo, 20. novembra, bo ob 18. uri na sporedu domača tekma s Trebanjci. V nedeljo, 24. novembra, bo v Zlatorogu ob 17. uri tekma lige prvakov s Segedinom.

*foto: Slavko Kolar