Celjani predčasno do 23. naslova prvakov države

Celjski rokometaši so si dve koli pred koncem letošnjega državnega prvenstva zagotovili novo lovoriko. V domači dvorani so bili nocoj boljši od Ribničanov.

Trdoživi Dolenjci so vodili le povsem na začetku tekme, Celjani pa si prav velike razlike niso ustvarili. Na polovici prvega polčasa so vodili z 8:4, po pol ure igre pa je domača prednost bila pol manjša, pred tem pa je bila razlika večkrat le en gol.

Drugi polčas so bolje začeli gostitelji, ki so v 41. minuti povedli za 5. Ribničani so proti koncu dvakrat prišli na dva gola zaostanka, a domačega slavja niso mogli ogroziti.

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: »Vesel sem, da smo pokazali predstavo, s katero smo si že v prvi priložnosti zagotovili zasluženi naslov državnih prvakov. Ni bilo lahko, za nami je zahtevna tekma, v kateri smo pokazali kako se bori za celjski dres. Zato velike čestitke fantom za predstavo in borbo. Veliko je bilo pritiskov in veliko ljudi si je želelo, da nam ne bi uspelo. Zato hvala fantom, da so pokazali, da smo najboljši v Sloveniji, hvala navijačem, ki nas podpirajo skozi vso sezono v dobrem in slabem. Danes se bomo poveselili, saj si to zaslužimo, zasluži si ekipa in ta velik klub. Nato pa nas čakata še dve tekmi, ki ju želimo korektno oddelati ter 31. maja dvigniti pokal za ta naslov.«

Celje Pivovarna Laško : Riko Ribnica 28:24 (15:13)

Celje Pivovarna Laško: Pantjar  11 obramb, Ferlin; Vujović 4, Jurečič, Malus 1, Rakita, Razgor 2/2, Ovniček 3, Marguč 5, Šarac 3, Accambray 1, Kodrin 4, Horžen 2, Makuc 3, Anić, Blagotinšek; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 2/2

Riko Ribnica: Bojić 12 obramb, Klarič; Strmljan 3, Horvat 4, Vujačić 3, Žagar, Knavs, Ranisavljević 1, Pahulje, Lešek, Nosan B., Pucelj 6/1, Tomšič 1, Nosan M., Setnikar 6/2, Košmrlj, trener: Damjan Škaper

6 RD URBANSCAPE LOKA 8 2 0 6 26

V soboto, 25. maja, je na sporedu gostovanje v Škofji Loki, potem pa preostane samo še zaključna tekma z Gorenjem.

*slika je simbolična; foto: Slavko Kolar