Celjani so se znesli nad Mariborčani

Celjski rokometaši so po porazu v prvem krogu lige prvakov danes nadaljevali s tekmami državnega prvenstva.

V dvorani Zlatorog so visoko premagali Mariborski Branik. Bilo je 36:28.

Potem, ko so rokometaši Celja Pivovarne Laško v nedeljo tesno izgubili prvo tekmo letošnje lige prvakov proti danskemu Skjernu, so si v 3. krogu državnega prvenstva vsaj malo zacelili rane. V dvorani Zlatorog so bili namreč prepričljivo boljši na štajerskem derbiju proti Maribor Braniku.

Celjani so dosegli še drugo zmago v državnem prvenstvu in so s tekmo manj na vrhu prvenstvene lestvice.

Že na začetku prvega polčasa so pokazali, da kaj drugega kot zmaga danes ne pride v poštev. Celjani so hitro povedli s 4:0, Mariborčani pa so svoj prvi gol dali šele v šesti minuti. V osmi minuti je bila prednost domačih že pet golov, po polovici polčasa pa je bil rezultat že 13:5. Mariborčani nikakor niso uspeli vzpostaviti ravnotežja, pomagale pa niso niti minute odmora gostujočega stratega. V drugi polovici polčasa je po nekaj celjskih menjavah sledil padec v igri Celjanov in kar 12 minutni strelski mrk. To so izkoristili Mariborčani in do konca polčasa celo uspeli izenačiti. Celjani so kljub temu, po golu Anića, na odmor odšli z golom prednosti (16:15).

Tudi začetek drugega polčasa je bil v znamenju zakrčene igre Celjanov, ki pa so bili vseeno dovolj suvereni, da so vseskozi vodili za dva do tri zadetke. V zadnji četrtini tekme pa so celjski rokometaši ponovno prestavili v višjo prestavo in hitro polnili mariborsko mrežo. V 49. minuti je tako semafor že kazal 28:23, v 55. minuti pa že 31:24. Celjani so do konca še povišali vodstvo in zanesljivo ter visoko slavili. Končni rezultat je bil 36:28.

Mariborčani so doživeli prvi letošnji poraz v državnem prvenstvu s čimer so zdrsnili na drugo mesto. Celjani so kljub eni tekmi manj sami na vrhu lestvice.

V nedeljo, 23. septembra, celjski igralci gostujejo v Parizu, kjer bodo odigrali 2. krog Velux EHF Lige prvakov. Tej bo sledilo gostovanje v Ribnici, kjer bo tekma 26.9. ob 20.15h. Nato pa se elitno evropsko tekmovanje znova seli v dvorano Zlatorog, kjer bo 30. septembra gostovala ekipa Flensburga. Na Celje.info si še vedno lahko zagotovite PREMIUM članstvo v družini RKCPL po polovični ceni.

3. krog DP:

RK Celje Pivovarna Laško  :  RD Maribor Branik     36:28  (16:15)

Dvorana Zlatorog, 350 gledalcev, sodnika: Vidic, Leskovec

RK Celje Pivovarna LaškoPantjar 3 obrambe, Ferlin 8 obramb; Vujović 3, Jurečič 1, Malus 1, Razgor 1, Ovniček, Marguč 8, Šarac 2, Grošelj 1, Nenadić 7/3, Kodrin 5, Horžen, Makuc, Anić 3, Bećiri 4; trener Branko Tamše

Izključitve: 4 min; 7-metrovke: 3/4

RD Maribor Branik: Đurica 4/1 obrambe, Štamic, Simonič; Žabič, Medved 4, Celminš 4, Marušič 2/1, Sok, Šol 2, Jerenec 4, Velkavrh 4, Budja, Jerebie 2, Golik 1, Buneta 4, Štumpfl 1; trener: Marko Šibila

Izključitve: 6 min; 7-metrovke: 1/1