Celjani vodili že za 7 golov, na koncu trepetali za točko

V končnici slovenske rokometne lige je celjska ekipa nocoj gostovala v Mariboru, kjer se je še v 41. minuti zdelo, da bo vpisala nov par točk.

Takrat je bil izid 14:21, gostitelji pa so še 10 minut pred koncem zaostajali za pet golov. Pol minute pred koncem je Maribor celo povedel, Josip Šarac pa je poskrbel za izenačenje. Na koncu so imeli Celjani celo možnost za zmago.

Maribor Branik : Celje Pivovarna Laško 28:28 (12:15)

Maribor Branik: Đurica 15/1 obramb, Simonič; Žabič 2, Planinšek, Hedl, Celminš 1, Marušič, Sok 9, Jerenec 3, Velkavrh 1, Budja, Ranevski 4, Jerebie 2, Golik 3/1, Buneta 2, Štumpfl 1; trener: Marko Šibila

Izključitve: / min, 7-metrovke: 1/2

Celje Pivovarna Laško: Pantjar 1 obramba, Ferlin 10 obramb; Vujović 4, Jurečič, Malus 4, Rakita, Razgor, Ovniček 4, Marguč 3, Šarac 4, Accambray 1/1, Kodrin 2, Horžen 5, Makuc, Anić 1, Blagotinšek; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: / min, 7-metrovke: 1/2

V sredo, 22. maja, je ob 20:15 na sporedu domača tekma z Ribničani. Celjani lahko takrat že potrdijo naslov prvakov.

*foto: Slavko Kolar