Celjani znova zapravili +7

Celjski rokometaši so opravili s predzadnjo tekmo sezone. Podobno, kot je to bilo v Mariboru, so v Škofji Loki vodili že s sedmimi goli prednosti, a na koncu odigrali neodločeno.

Gorenjci so bili boljši večino prvega polčasa in v 21. minuti vodili z 11:7, a so na glavni odmor z delnim izidom 1:6 odšli Celjani z golom prednosti.

V 42. minuti je bila gostujoča prednost že 7 (14:21), potem pa je v taboru pivovarjev padla zbranost. Domači so v petih minutah prišli na 20:21 in napovedali tesno končnico, v kateri so gostitelji tudi vodili. Tako je bilo tudi v 59. minuti, ko je za goste uspel izenačiti Gal Marguč.

Urbanscape Loka : Celje Pivovarna Laško 27:27 (12:13)

RD Urbanscape Loka: Dobaj 7/1 obramb, Juričan; Vrbinc M. 2, Gartner, Dolenc 1, Jamnik 5/3, Jesenko M., Bradeško 4, Mali, Jeseničnik, Pipp M. 5, Bergant 2, Jesenko A. 5, Bogdanič-Jenko 1, Plestenjak, Marinovič 2; trener: Robert Beguš

Izključitve: 12 min, 7-metrovke: 3/3

RK Celje Pivovarna Laško: Gaberšek, Pantjar 7 obramb; Vujović 3, Jurečič 2, Malus, Kljun, Rakita,  Ovniček 1, Marguč 4/3, Šarac 3, Accambray, Kodrin 6, Horžen 7, Makuc 1, Anić, Blagotinšek; trener: Tomaž Ocvirk

Izključitve: 8 min, 7-metrovke: 3/4

Gal Marguč, igralec Celja Pivovarne Laško: »Znova smo si dovolili podobno zgodbo, kot v Mariboru. Povedli smo s sedmimi zadetki prednosti, ko smo odlično vstopili v drugi polčas, nato pa smo enostavno nehali igrati. Loki smo dovolili hitre zadetke in vrnitev v igro, začutili so priložnost in bili blizu obema točkama. Ne vem kaj sploh za zaključek reči, saj si takšne igre ne bi smeli dovoliti.«