Celjanke prepričljive z Mlinotestom

V senci svetovnega prvenstva v rokometu za moške se nadaljuje žensko državno prvenstvo. Sinoči so celjske rokometašice gostile dekleta iz Ajdovščine, s katerimi v zadnjih sezonah bijejo boj za tretji položaj. Tokrat so bile Celjanke precej boljše.

Mesninarke so srečanje v Golovcu odlično odprle in povedle s 6:1. Najvišja prednost domače ekipe je v prvem delu znašala pol ducata golov, gostje pa so dvakrat prišle na tri zadetke zaostanka.

Varovanke Sebastjana Oblaka so podobno kot prvega začele tudi drugi polčas, razliko pa so v 45. minuti povečala na 10. Ko sta bili točki za zmago praktično že na varnem so v igro stopile tudi mlajše igralke. Tako je zadnja dva zadetka za Celjanke dosegla Urška Krajnc.

CELJE CELJSKE MESNINE : MLINOTEST AJDOVŠČINA 30:22 (15:12)

Pia Hren 6, Sanja Belac 4, Nikita Privšek 4 Alja Vrček 4, Sanja Vrček 4, Jasmina Pišek 3, Katarina Regner 3, Urša Krajnc 2; Klara Hrovatič 16 obramb, Hana Fideršek 2.

KOPER : ZELENE DOLINE ŽALEC 24:30 (12:17)

BRANIK : VELENJE 27:24 (16:12)

ZAGORJE : AKLIMAT PTUJ 34:19 (20:10)

KRIM MERCATOR : KRKA 35:19 (15:7)