Celjski boj za Evropo: s Kidričani z muko do točke

V tekmi 31. kola slovenskega nogometnega prvenstva je celjska zasedba na domači zelenici gostila ekipo iz Kidričevega in se pod nosom obrisala za načrtovanimi tremi točkami za Evropo.

Neposredni konkurenti Celjanov iz Velenja so bili neuspešni, saj so izgubili v Krškem, zato pa se dviguje Gorica, ki je deklasirala Rožmanove Domžale.

Celjani so bili od nasprotnikov precej bolj konkretni že v prvem polčasu, saj za razliko od domačih nogometašev gostujoči v tem delu igre niso niti enkrat streljali na vrata.

Celjani so po 9 minutah nadaljevanja zadeli, ko je obramba Aluminija pozabila na Daria Vizingarja, ki je pri drugi vratnici neoviran sprejel podajo Janeza Piška z desne strani.

Videti je bilo, da so gostitelji strli odpor gostov, sploh ko je Vizinger zapravil še eno priložnost, toda ti so bili hitro nazaj v igri. Zato je bil zaslužen evrogol Francoza Christopherja Makenga, ki je le nekaj minut prej vstopil v igro. Gol je gostom dal krila, kar so tudi izkoristili, v 72. minuti je izjemno v polno zadel še drugi rezervist Francesco Tahiraj.

Revije lepih golov pa s tem še ni bilo konec. Sedem minut pozneje so na tak način domači prišli do izenačenja, ko si je Rudi Požeg Vancaš približno 20 metrov oddaljen od gola s prsmi spustil žogo in z volejem zadel desni spodnji kot gola vratarja Kovačiča.

Do konca tekme so varovanci Dušana Kosića izvedli še en pritisk, Požeg Vancaš je še enkrat poskušal s strelom, a je bil Kovačič na mestu, v izdihljajih tekme pa se je priložnost ponudila še Juretu Travnerju, njegov strel je zletel mimo gola.

Celje : Aluminij 2:2 (0:0)
Strelci: 1:0 Vizinger (54.’), 1:1 Makengo (64.’), 1:2 Tahiraj (72.’), 2:2 Požeg Vancaš (79.’).
Celje: Jurhar, Stojinović, Džinić, Travner, Vidmajer, Cvek, Pišek, Pečnik (od 75.’ Lotrič), Pungaršek (od 74.’ Štraus), Požeg Vancaš, Vizinger (od 88.’ Predragović).
Aluminij: Kovačič, Krajnc, Šme, Martinović, Ploj, Petrovič, Ivančić (od 61.’ Makengo), Jurčević, Horvat (od 61.’ Tahiraj), I. Mensah (od 80.’ D. Mensah), Nunić.
Rumeni kartoni: Vidmajer, Pungaršek, Stojinović, Travner; Petrovič, Tahiraj, Jurčević.