Domžalska veselica v Celju po treh letih

V okviru 25. igralnega dne so se celjski nogometaši na domači zelenici pomerili z ekipo, s katero so si pred tekmo delili točkovni izkupiček na tretjem mestu.

Domači so preko Daria Vizingerja povedli že kmalu po začetku tekme, a tudi ni dolgo trajalo, da so gostje izenačili. Po pol ure igre je ekipa iz Ljubljanske kotline prešla v vodstvo, ki ga je obdržala do polčasa.

V drugem delu so domači izenačili preko Nina Pungerška, ki je izkoristil lepo podajo v prazen prostor, ki mu jo je namenil Jakob Novak. Celjani so imeli sredi drugega polčasa dve lepi priložnosti za prevzem vodstva, ki ju niso izkoristili. Nepisano nogometno pravilo je kmalu zatem postalo “meso”, saj je ob prvem stiku z žogo, potem ko je sploh vstopil v igro, za gostujočo zmago zadel Dario Kolobarić.

Ekipa, ki jo vodi Štorovčan in nekdanji celjski strateg Simon Rožman, je iz Celja poln izkupiček odnesla po treh letih. Ta tekma zna biti precej pomembna tudi zaradi uvrstitve v mednarodna. V tej luči je poraz pokomentiral tudi predsednik kluba, Miloš Rovšnik, ki je na Facebooku zapisal: “Ko je poraz dejansko črn.”

CELJE : DOMŽALE 2:3 (1:2)
Strelci: 1:0 Vizinger (2.’), 1:1 Mujan (11.’), 1:2 Vuk (31.’), 2:2 Pungaršek (54.’), 2:3 Kolobarić (70.’).
Celje: Jurhar, Cvek, Travner, Pungaršek (od 71. Kerin), Štraus (od 71. R. Štraus), Požeg Vancaš, Brecl, Novak (od 80. Ibišević), Vizinger, Zaletel, Vidermajer.
Domžale: Santini, Klemenčič, Hodžić, Ibričić, Mujan (od 87. Žužek), Sikošek, Podlogar (od 69. Kolobarić), Dobrovoljc, Rom, Gnezda Čerin, Vuk (od 81. Svetlin).
Rumeni kartoni: Novak, Brecl, Vidmajer, Štraus; Ibričić