Košarka: Članice Athleta še naprej neporažene v Jadranski ligi in državnem prvenstvu, Celjani izgubili

kosarka7Celjanke nadaljujejo niz neporaženosti tako v Jadranski ligi, kot tudi v domačem prvenstvu. Celjani na gostovanju v Ljubljani izgubili.

V 5. krogu Jadranske lige so članice Athleta v četrtek, 4. decembra po napetem dvoboju v gosteh zabeležile novo zmago. S tem ohranjajo svoj niz neporaženosti v ligi in prvo mesto na lestvici skupine B. Z rezultatom 81:73 so premagale nasprotnice iz Zenice.

Celjanke so po prvem polčasu vodile s 43:32. Domačinke so se v tretji četrtini približale in znižale zaostanek. Zaradi osebnih napak so na klopi gostujočih obsedele Gajič, Lisec, Dojkič in Abramovič.

Kljub napetemu zaključku so članice Athleta tekmo uspešno pripeljale do konca in proslavile novo zmago v Jadranski ligi.

REZULTAT

ŽKK ČELIK – ŽKK ATHLETE CELJE 73:81 (15:22, 17:21, 28:17, 13:21)

STRELKE

ŽKK ČELIK: Bigovič 9, Čorovič 2, Kalušič 19, Rahmanovič 5, Popovič 26, Petkovič 4, Iriskič 8.

ŽKK ATHLETE CELJE: Abramovič 6, Potočnik 1, Dojkič 4, Jakovina 8, Gajič 21, Lisec 16, Ocvirk 3, Erkič 16, Prezelj 6.

Naslednjo tekma v Jadranski ligi bo za članice Athleta 11. decembra proti ekipi Grosbasketa.

zkk athlete celje

*

V soboto, 6. decembra so članice Athleta odigrale novo tekmo državnega prvenstva. Tokrat so gostovale v Kranju pri ŽKK Triglav. Po nizu neporaženosti, ki jo košarkarice ohranjajo v Jadranski ligi, online casino so neporažene tudi po 8. krogu državnega prvenstva. Nasprotnice so premagale z 72:63.

REZULTAT

ŽKK TRIGLAV – ŽKK ATHLETE CELJE 63:72 (23:15, 15:21, 20:13, 5:23)

STRELKE

ŽKK TRIGLAV: Zdolšek 13, Meden 7, Jevtovič 5, Jelenc 10, Žibert 4, Piršič 6, Jakobčič 16, Zalar 2.

ŽKK ATHLETE CELJE: Abramovič 3, Dojkič 6, Jakovina 2, Gajič 16, Lisec 15, Erkič 19, Prezelj 11.

V 9. krogu se bodo članice Athleta pomerile v domači dvorani z ekipo iz Domžal. Tekma bo 13. decembra ob 17:00.

*

*

kk celjeČlani KK Celje so to soboto, 6. decembra izgubili na gostovanju v Ljubljani. V 7. krogu 2. SKL so bili domačini boljši z 105:84.

REZULTAT

KK SLOVAN – KK ECE CELJE 105:84 (33:21, 26:18, 21:17, 25:28)

STRELCI

KK SLOVAN:  Sirnik 4, Stražar 10, Kovačevič 17, Brodnik 4, Varagič 15, Dolenšek 6, Kerič 5, Panič 4, Osolnik 10, Bošnjak 20, Kokol 10.

KK ECE CELJE: Perger 3, Felicijan 8, Kobale 14, Babič 17, Gradič 8, Oset 1, Gobec 24, Fižuleto 4, Tratnik 5.

kkcelje

Celjani v naslednjem krogu na domačem igrišču pričakujejo KK LTH CASTINGS (Škofja Loka). Tekma bo 13. decembra v dvorani Gimnazije Celje-Center ob 19:30.