Košarka: V sobotnih obračunih zmaga Athleta in ECE Celje

kosarka-zogaČlanice Athleta so v sobotnem obračunu na gostovanju v Domžalah dosegle štirinajsto zmago v domačem prvenstvu, člani KK Celje pa so na domačem parketu premagali nasprotnike iz Litije in si priigrali šesto zmago v prvenstvu.

Članice Athleta so v soboto, 7. februarja na gostovanju v Domžalah dosegle štirinajsto zmago v domačem prvenstvu. Ekipo ŽKK Domžale so premagale z visoko razliko, končni rezultat srečanja je bil 87:26.

Po poškodbi sta se v ekipo Athleta vrnili Maja Erkič in Zala Lešek.

REZULTAT

ŽKK DOMŽALE – ŽKK ATHLETE CELJE 26:87 (4:21, 7:25, 6:20, 9:21)

STRELKE

ŽKK DOMŽALE: Brekalo 2, Tajher 4, Špacapan 1, Kotnik ml. 2, Ilievski 15, Cunja 2.

ŽKK ATHLETE CELJE: Abramovič 10, Dojkič 15, Jakovina 2, Lešek 4, Lisec 25, Ocvirk 7, Erkič 16, Prezelj 8.

Celjanke v sredo, 11. februarja čaka nastop v Jadranski ligi. Na domačem terenu bodo gostile ekipo iz Čelika. V primeru zmage bodo košarkarice Athleta v zadnji tekmi prvega dela sezone osvojile prvo mesto.

Naslednjo tekmo domačega prvenstva bodo članice Athleta odigrale 21. februarja ob 17:30 proti ekipi Grosbasket v gosteh.

Na tekmi proti ekipi iz Domžal je članica Athleta, EVA LISEC dosegla nov osebni rekord z indeksom 37 in postala MVP 14. kroga.

Eva Lisec (Vir: KZS)

*

*

Celjani so v 14. krogu 2. SKL dosegli novo zmago na domačem terenu proti ekipi iz Litije. Nasprotnike so premagali z rezultatom 84:72.

Kljub prednosti 15 točk, s katero so člani KK Celje vstopili v zadnjo četrtino, smo spremljali izenačeno in napeto srečanje. Gostje so se tri minute pred koncem srečanja namreč približali le na tri točke zaostanka.

Po minuti odmora v domačem taboru, so se celjski košarkaši zbrali in tekmo pripeljali do konca sebi v prid.

Celjani z izkupičkom 6 zmag in 8 porazov ostajajo na 8. mestu v ligi.

Članska ekipa 2014/2015 (Vir: KK Celje)

REZULTAT

KK ECE CELJE – KK LITIJA 84:72 (18:18, 29:15, 16:15, 21:24)

STRELCI

KK ECE CELJE: Brolih 13, Kobale 21, Bregar 6, Gobec 2, Babič 18, Tratnik 9, Hajdaraj 7, Krasniči 8.

KK LITIJA: Trafela 11, Mavrin 13, Germ 7, Peterca 10, Gorjanc 18, Ovnik 13.

Naslednjo tekmo 2.SKL bodo člani KK Celje odigrali v Ajdovščini. Tekma bo 28. februarja ob 19:00.