Nogomet: Celjani prvi ugnali Domžale in Vidmarja; zmagi tudi za Šampion in Štorovčane

nogomet_celjeCeljski nogometaši so prva ekipa, ki je v aktualnem prvenstvu ugnala Domžale, kakor tudi njihovega vratarja Vidmarja, ki je mrežo nedotaknjeno ohranil kar 1002 minuti. Če ne drugega, se lahko tolaži s tem, da je v 13. minuti tekme prejel zadetek po res lepi akciji posojenega nogometaša Rijeke Mislava Oršića. Kmalu za tem ga je ugnal še Nigerijec Sunny, ki mu je tik pred tem uporabno žogo podal strelec prvega zadetka.

Celjanom to še ni bilo dovolj in so še naprej nizali priložnosti, a več od prečke niso iztržili. Tudi v nadaljevanju so bolj začeli gostitelji, svoje priložnosti pa so imeli tudi varovanci Luke Elsnerja. Ahmedi je v 72. minuti zastreljal 11-metrovko.

V nedeljo, 5. oktobra, Celjani gostujejo v Novem mestu.

CELJE – DOMŽALE 2:0 (2:0)
950; Oršić 13., Sunny 21.
RK: Skubic 85./Domžale
Celje: Kotnik, Vidmajer, Krajcer, Žitko, Klemenčič, Miškič, Vrhovec, Verbič, Oršić, Ahmedi (73./Lovrečič), Sunny (89./Žurej).

Domžale: Vidmar, Janža, Horić, Korun, Skubic, Maksimović, Morel (48./Aneff), Simić (65./Kous), Požeg Vancaš, Majer  (78./Jelar), Parker.

Simon Rožman
, trener NK Celje: “Občutki po zmagi so čudoviti. Rad bi čestital svojim fantom za zrelo igro, s katero smo bili v vseh pogledih boljši nasprotnik. Pripravili smo si lepo število priložnosti, dvakrat tudi zadeli, na koncu pa si tako zasluženo priigrali nove tri točke. Počitka ni, v nedeljo nas namreč že čaka nova tekma v Novem mestu, kjer bomo morali znova prikazati maksimalen pristop in vso svoje znanje. Cilj pa je jasen, z napadalno in atraktivno igro do vseh treh točk.“

Poročanje NKC

Poročanje NKD

Poročanje TV Slovenija

OLIMPIJA – LUKA KOPER 4:0 (2:0)

KALCER RADOMLJE – MARIBOR 0:0

Nedelja ob 16.00:  ZAVRČ – RUDAR (na Ptuju)

3. SNL – sever

Ekipa Šampiona je na gostovanju pri Malečniku dosegla tretjo zmago, oba zadetka pa je prispeval Žan Smodej.

Malečnik : Šampion 1:2 (0:1); 0:1 – Smodej 4.’, 1:2 – Smodej 80.’.

Maribor B : Koroška Dravograd 2:0 (0:0)

Šmarje pri J. : AHA Emmi Bistrica 4:0 (1:0)

MČL Golgeter

NK Kovinar Štore : NK Šoštanj 2:1 (1:0); 1:0 – Mario Stojakovič 9.’ (AG), 2:0 – Arjan Torra 73.’.

NK Zreče : NK Vojnik 6:1 (4:0)