Odmevna celjska košarkarska zmaga

V prvi tekmi polfinala končnice drugoligaškega tekmovanja so celjski košarkarji poskrbeli za presenečenje, saj so v Sežani ugnali gostitelje, ki so po rednem delu bili na drugem mestu.

Tekma se je začela s precejšnjo zamudo, saj so gostje zaradi gneče ostali ujeti v zastojih. Čakanje je kot kaže bolj uspavalo Kraševce, ki so gostom dovolili začetno vodstvo 2:11, ki so ga do konca prvega kvartala praktično izničili. Gostje so sredi druge četrtine trikrat povedli za 10 točk, ob glavnem odmoru pa je bila razlika prepolovljena.

Sežanci so v 23. minuti povedli, a je sledila serija 12 celjskih točk, gostje pa so v 29. minuti povedli za 20! Domači so zagrozili tri minute pred koncem, ko so zaostanek z zabijanjem znižali na 8, minuto in tričetrt pred koncem pa na 4 točke. 40 sekund pred koncem je bilo na semaforju 86:89, a so gostje uspeli obdržati mirno glavo in si pred drugo tekmo v seriji na dve zmagi zagotovili lepo izhodišče.

Mesarija Prunk Sežana : Celje 86:94 (21 : 23, 20 : 23, 17 : 29, 28 : 19)

Rizman 33, Koštomaj 18, Grušovnik 15, Nuhanović 13, Držić 11, …