Pivovarji dolgo grizli proti nemškim prvakom

Celjski rokometaši so nocoj odprli sezono v ligi prvakov, v Zlatorogu pa so za začetek gostili nemški Flensburg.

Gostje so imeli skozi prvi polčas minimalno prednost. Še največ so vodili v 12. minuti, ko je bilo 4:7. Domači so v 20. minuti prišli do izenačanja, potem pa sta bili ekipi do glavnega odmora povsem skupaj.

rokomet_celje_flensburg_2019_september_2Preko Josipa Šarca so Celjani prvič povedli v 34. minuti, isti igralec pa je domače v 39. povedel v prednost 18:15. Gostje so se po minuti odmora približali, še vedno pa so minimalno prednost vzdrževali Celjani, Nemci pa so večkrat izenačili. Šele v 57. minuti je Flensburg po dolgem času prevzel vodstvo, v 58. pa je bilo po novem golu gostov na semaforju 23:25. Šarac je ob koncu 59. minute s svojim petim golom vlil upanje Celjanom. Pet sekund pred koncem so gostje zadeli okvir vrat. Celjani so stekli v protinapad, na šestmetrski črti je eden od gostujočih igralcev odrinil Davida Razgorja, a do sodniške odločitve ni prišlo.

Celje Pivovarna Laško : Flensburg 24:25 (12:13)

RK Celje Pivovarna Laško: Vujovič, Ferlin 11 obramb; Cvetko, Razgor 2/1, Marguč 1, Šarac 5, Grošelj 2, Poteko 1, Žabič, Silva 1, Kodrin 1, Horžen 2, Grebenc 1, Makuc 3, Leban 4/3, Novak 1; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 8 min, 7-metrovke: 4/6

SG Flensburg-Handewitt: Burić 12/2 obramb, Bergerud; Golla 6, Hald Jensen, Glandorf 1, Svan Lasse 3, Wanne 2/2, Jeppsson, Joendal 1, Steinhauser, Versteijnen, Zachariassen, Johannessen 5, Gottfridsson 2, Jurecki 2, Röd 3; trener: Maik Machulla

Izključitve: 10 min, 7-metrovke: 2/2

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: »Čestitke Flensburgu za zmago danes. Pred tekmo nismo povsem vedeli kje smo in kako konkurenčni smo ekipam iz vrha Lige prvakov. Zato je bil dogovor, da odigramo maksimalno, brez kalkuliranja, kar so fantje tudi naredili. Na začetku smo začeli malce rezervirano, premalo agresivno v obrambi, a ko smo to popravili smo se vrnili v igro. V drugem delu smo nadzorovali potek, nato pa so nas presekale izključitve, Flensburg pa je spremenil še obrambno postavitev, ki nam je ob igralcu manj povzročala več težav. Izgubili smo ritem in na trenutke odigrali premalo odgovorno, da bi na koncu lahko tekmo zmagali. Vendar verjamem, da ko popravimo še te prvine, bomo še bližje uspehu tudi proti kateri od teh ekip.«

V sredo Celjane čaka tekma državnega prvenstva v Škofji Loki, v soboto pa je na vrsti gostovanje lige prvakov v Barceloni.

*foto: zajem zaslona in Gregor Katič