Rokomet: Celjani z evroligaško zmago v tretjem poskusu ostajajo konkurečni

rokomet-zoga-wikiPo nepolnih štirih dneh po gostovanju v Franciji so celjski rokometaši odigrali novo evroligaško srečanje. Tokrat so potovali v Rusijo, kjer so v Moskvi ugnali tamkajšnje prvake. Gostje so si prvo opazno prednost nabrali proti koncu prvega polčasa, a so se gostitelji uspeli približati. V izenačenem nadaljevnju so gostitelji še šest minut pred koncem vodili, potem pa so do konca tekme na igrišču zagospodarili pivovarji in dosegli delni izid 0:6 za prvo evroligaško zmago v tej sezoni.

Celjani bodo pred naslednjo tekmo imeli nekaj počitka, saj bodo domače srečanje z Ormožem igrali naslednjo sredo, v soboto, 18. oktobra, pa bo v Zlatorogu tekma z Veszpremom.

Čehovski medvedi : RK Celje Pivovarna Laško 30:35 (15:17)

Čehovski medvedi: Grams 7/1 obramb, Pavlenko; Santalov, Kornev 1, Kovalev 7/1, Kotov 4, Chernoivanov 2, Andreev, Kuretkov, Makarov 1, Dereven 1/1, Ostashchenko 3, Tsarapkin, Otrezov 1, Shelmenko 1, Zhitnikov 9, trener: Vladimir Maximov

Izključitve: 10 min,  7-metrovke: 2/3

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok 15/1 obramb; Blagotinšek, Ivič 1, Žuran, Janc 6, Razgor, Marguč, Poteko 2, Miklavčič 5, Sliškovič 9, Zarabec 8/1, Kodrin, Pešič, Kasal 1/1, Žvižej 3; trener: Branko Tamše

Izključitve: 8 min,  7-metrovke: 2/4