Rokomet: Celjani zabeležili poraz v Ligi prvakov, Žalčanke in Celjanke uspešne

rokomet-zoga-wikiV soboto 18.10 ob 20:30 je dvorana Zlatorog v 4. krogu Lige prvakov gostila eno izmed najmočnejših ekip v ligi – madžarski Veszprem.

V dvorani, kjer je vladalo izjemno vzdušje, za katerega so poskrbeli navijači rokometnega kluba Celje Pivovarna Laško ter množica gostujočih navijačev Veszprema, ki so pripotovali podpirati madžarsko ekipo, so se Celjani favoriziranim madžarom upirali skozi celotno tekmo. Ekipa Veszprema je nato na koncu prvega polčasa pobegnila na vodstvo s 5 zadetki. Polčas se je končal z rezultatom 9:14.

Kljub zaostanku v prvem polčasu so v drugem Celjani zaigrali bolje in v 50. minuti prišli do zaostanka enega zadetka. Po nekaj uspešnih obrambah madžarskega vratarja ter nervoze na domači klopi se je tekma zaključila z rezultatom 24:21 za goste iz Veszprema.

Liga prvakov se za Celjane nadaljuje po reprezentančnem premoru, ko jih čaka težko gostovanje v Nemčiji in še en rokometni velikan Rhein-Neckar.

Strelci:

Celje Pivovarna Laško: Skok, Lesjak, Blagotinšek 2, Ivič 3, Janc 1, Žuran, Razgor 3, Poteko 1, Marguč, Miklavčič, Sliškovič 3 (1), Zarabec 5 (4), Pešič, Kasal, Kodrin 1, Žvižej 2.

Veszprem: Mikler, Alilovič, Gulyas 6, Ivancsik, Scuch, Ruesga 1, Ilič 7 (1), Nilsson 5, Zeitz 1, Ugalde, Marguč 2, Rodriguez 1, Tezić, Sulić 1, Kancel.

*

1. A DRŽAVNA ROKOMETNA LIGA – ŽENSKE

RK Zelene Doline Žalec so bile v 4. krogu 1. ADRL na domačem terenu boljše od ekipe ŽRK Velpas Velenje. Žalčanke, ki je prvič vodil novi trener Jernej Rantah so vodile že ob polčasu z rezultatom 12:10. Tekmo so suvereno pripeljale do konca in zmagale s končnim rezultatom 28:23.

Strelke:

RK Zelene Doline Žalec: Potočnik, Danijel, Majcen, Korotaj 1, Čede, Zrnec 1, Sutaj 4, Turnšek, Okleščen 9, Košir M, Feldin, Pirc 5, Pandžič, Kompan 8, Košir J.

ŽRK Velpas Velenje: Amon E., Simič, Pajič, Tornič 2, Nakič B. 1, Ferenc 1, Majerič, Nakič M., Naglič 3, Amon I. 1, Tabakovič 1, Finkšt 10, Mičič, Halilovič 4.

*

Na domačem terenu so bile to soboto uspešne tudi članice ŽRK Celje Celjske mesnine, ki so igrale proti članicam RK Naklo. Celjanke so s tem zabeležile prvo zmago v letošnji sezoni. Končni rezultat tekme je bil 35:27 za ekipo iz Celja.

Strelke:

ŽRK Celje Celjske mesnine: Belac 1, Dernovšek 2, Vrček A. 1, Vrček S. 1, Hren 5, Perič 1, Močič, Pišek 5, Zupančič, Pelikan 6, Cvikl, Palir 1, Šolman, Privšek 2, Klakočer 10, Hrovatič.

RK Naklo: Fister in Završnik po 6.