Slovenske rokometašice spisale izjemno zgodbo v celjskem Zlatorogu

Slovenke so se v dvorani Zlatorog pred več kot 3000 gledalci z rokometašicami Srbije pomerile v zadnjem krogu skupine B. Zaostanek iz prvega polčasa so spreobrnile in si priigrale zasluženo napredovanje v drugi del tekmovanja.

Slovenija – Srbija 27:24 (13:15)
Omoregie 6, Gros 5; Radosavljević 6, Stoiljković, Liščević 4

Obe reprezentanci sta tekmo otvorili s čvrsto obrambo. Srbkinje so skozi večino prvega polčasa vodile, Slovenke pa so lovile minimalni zaostanek. Prvi polčas se je končal z izidom 15:13 za Srbijo.

Slovenija je v drugi del srečanja, na krilih lepo polne dvorane Zlatorog, vstopila z izjemno predstavo in kmalu tudi povedla. Slovenske rokometašice so izkoriščale ranljivost Srbije preko kril, svojo prednost pa so le še dopolnjevale.

Na koncu so si priigrale zmago z izidom 27:24, kot najboljša posameznica pa je bila razglašena Elizabeth Omoregie. Jubilejna 30. zmaga Slovenk na evropskih prvenstvih je prinesla preboj v drugo fazo tekmovanja, ki smo ga čakali kar 18 let.