Štajersko-primorski nogometni obračun se je končal brez zmagovalca

NK_celje_640_428Po skoraj dvotedenskem reprezentančnem premoru so se v trinajstem krogu ponovno pomerili klubi prve slovenske nogometne lige. Večina tekem 13. kola je bila odigranih v sredo. Celjski prvoligaš je na Areni Petrol ob 17.00 uri gostil moštvo z obale FC Koper. Dvoboj se je končal z neodločenim izzidom 1:1 (1:0).

Moštvi sta se pomerili v ugodnih pogojih za igro. Pred že pregovorno na pol praznimi tribunami celjske Arene Petrol (650 gledalcev) so gledalci videli dinamično predstavo obeh, zlasti domačega moštva.

POSTAVI IN POTEK:
Domači trener Rožman je poslal na igrišče naslednjo enajsterico: Kotnik, Jakolič, Klemenčič, Žitko, Vidmajer, Vrhovec, Miškić (od 85. Jugović), Lovrečič (od 75. Žurej), Ahmedi, Oršić, Sunny.

Na drugi strani je gostujoči trener Ščulac poslal na igrišče enajsterico:  Hasić, Gregorič, Šme, Hadžić, Ivetić, Guberac, Črnigoj (od 80. Mitrović), Štulac, Žibert, Pučko, Štromajer (od 70. Srečković).

Strelca: 1:0 Miškić (44.), 1:1 Pučko (54.).

Rumeni kartoni: Lovrečič; Ivetić, Guberac, Šme.

Rdeči karton: /.

V prvi polovici prvega polčasa je z nevarnima streloma gostujočega vratarja preizkušal Lovrečič, v zadnjih minutah polčasa pa Oršić, ki v Celju igra kot posojeni igralec reškega prvoligaša.  V 44. minuti srečanja je po prodoru Oršića po desnem krilu z glavo zadel Miškić, ki je z preciznim strelom ukanil vratarja Hasića.

V 48. mimuti srečanja je domači igralec Sunny z glavo stresel vratnico. V 54. minuti srečanja so Koprčani izenačili izzid preko Pučka. Nevarnost za koperska vrata so povzročali Ahmedi, Žurej in Oršić. Sunny je z nevarnim strelom poskusil tudi v zadnji minuti rednega dela, vendar brez spremembe izzida.

Z neodločenim izzidom sta se moštvi še bolj zasidrali v srednjem delu lestvice, Celjani so z enaindvajstetimi točkami na petem, Koprčani pa s šestnajstimi točkami na šestem mestu.

Celjani so na prvoligaški sceni neporaženi že 11 tekem zapored. Glede na prikazano igro in zlasti številne ustvarjene priložnosti lahko Celjani samozavestno čakajo na tekmo 14. kola, ko se bodo v štajerskem derbiju pomerili z aktualnimi prvaki in udeleženci letošnje Lige prvakov NK Mariborom.