Tradicija rokometne dominacije nad Velenjčani se nadaljuje

Celjski rokometaši so na gostovanju v velenjski Rdeči dvorani nadaljevali šest let trajajoči niz neporaženosti med rivalskima ekipama iz regije.

V izenačenem prvem polčasu so pivovarji do največje prednosti, ki je znašala štiri gole, prišli ob koncu tega dela igre.

Velenjčani so na tretjini drugega polčasa dvakrat prišli na gol zaostanka, potem pa so se gostje znova oddaljili. Na najvišjo razliko tega dela tekme, štiri gole, je Celjane dvignil Jaka Malus z golom za končni rezultat.

Celjani so Velenjčanom zadali prvi poraz v končnici, sami pa ostajajo neporaženi in s petimi zadetki naskoka pričakujejo zadnjih pet obračunov letošnjega prvenstva.

Gorenje : Celje Pivovarna Laško 26:30 (14:16)

RK Gorenje Velenje: Logar, Vujovič, Taletović 13 obramb; Grobelnik, Haseljić, Tajnik 5/5, Matanović 3, Levc 1, Starc, Miklavčič 1, Banfro, Drobež, Verdinek 7/4, Kavčič M. 4, Kavčič A. 4, Kete 2; trener: Zoran Jovičić

Izključitve: 0,  7-metrovke: 9/10

RK Celje Pivovarna Laško: Pantjar 6/1 obramb, Ferlin 4 obramb; Vujović 8, Jurečič, Malus 5, Kljun, Razgor 4, Ovniček 1, Marguč, Šarac 1, Accambray 3/2, Kodrin 1, Horžen 5, Makuc 1, Anić, Bećiri 1; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 2 min, 7-metrovke: 2/2

Jaka Malus: »Za nami je pravi derbi, Velenje je prikazalo dobro predstavo in nam nudilo močan odpor, a naša predstava je bila še boljša. Od samega začetka smo igrali tako kot smo si želeli in držali tekmo pod kontrolo ter jo pripeljali v miren zaključek. Vsa čast, kapa dol fantom, pokazali smo, da smo prava ekipa. Marsikaj se govori o nas, ampak vedno znova dokažemo, da so to govorice majhnih ljudi. Naj govorijo kaj hočejo, mi smo znova dokazali, da smo glavni v Sloveniji. Še enkrat čestitke soigralcem, sedaj pa gremo do konca, da odigramo tako kot moramo in se nato ob zaključku prvenstva veselimo skupaj z našimi navijači.«