Mesninarke po presenečenje v finale pokala

Celjske rokometašice gostijo zaključni turni pokalnega tekmovanja, sinoči pa so z odliko opravile s polfinalno nalogo in se prebile v nocojšnji finale, kjer se bodo v dvorani Golovec ob 18.00 merile s krimovkami.

Polfinalno tekmo s sosedami so Celjanke začele bolje in preko Katarine Regner na polovici prvega polčasa povedle s 7:3. V 26. minuti so domače preko Nikite Privšek vodile že 13:7, a so Žalčanke s serijo treh golov do polčasa prepolovile razliko.

Gostiteljice so pred lepo napolnjenimi tribunami v 42. minuti z golom Pie Hren povedle z 20:13, kar je bila najvišja razlika na tekmi. Mlekarke se niso vdale in v 50. minuti prišle na 22:19. Sledila sta zadetka Alje Vrček, ki sta tudi prevesila tehtnico na stran Celjank, ki imajo do nedeljske finalne tekme nekaj manj časa za počitek.

Z’DEŽELE : ZELENE DOLINE ŽALEC 26:23 (13:10)